Dziwnów: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
(czyszcz.)
Linia 1: Linia 1:
{{popr|jakieś nieśmieszne }}[[Grafika:P1000105 Pijak.JPG|thumb|392px|right|Radziecki plakat antyalkoholowy wydany po zdobyciu przez Armię Czerwoną Dziwnowa w kwietniu 1945 r.]]
{{cytat|Przybyłem, zobaczyłem, zwymiotowałem.|[[Juliusz Cezar]] po dotarciu do Mare Balticum w rejonie Dziwnowa}}
{{cytat|Przybyłem, zobaczyłem, zwymiotowałem.|[[Juliusz Cezar]] po dotarciu do Mare Balticum w rejonie Dziwnowa}}


[[Grafika:P1000105 Pijak.JPG|thumb|200px|right|Radziecki plakat antyalkoholowy wydany po zdobyciu przez Armię Czerwoną Dziwnowa w kwietniu 1945 r.]]
'''Dziwnów''' – pozbawiona perspektyw nadbałtycka enklawa rybacka, założona w 2 poł. XIX wieku, położona obecnie w tzw. [[Województwo zachodniopomorskie|województwie
zachodniopomorskim]] - okręgu utworzonym przez polską administrację okupacyjną. Nazwa została sparafrazowana ze starogermańskiego "Dievenow", lecz nawet najstarsi mieszkańcy nie pamiętają jej oryginalnego znaczenia (średnia wieku 23 lata).

Miejscowość posiada nieczynny przystanek autobusowy, do innych ośrodków kultury należą 2 hektary ugorów, więc na chwilę dzisiejszą przystanek to największa atrakcja turystyczna tego miasta.

Lokalna tradycja sprowadza się do kultywowania wielopokoleniowej choroby alkoholowej i uskuteczniania tzw. "Boruty": m.in. emanacji gazów jelitowych i treści żołądka mającej miejsce tuż po lub w trakcje spotkań towarzyskich. Na Dziwnowie trzeba także uważać bo można dostać "za krzywą nogę" lub też "za krzywy nos".



'''Dziwnów''' – pozbawiona perspektyw nadbałtycka enklawa rybacka, założona w 2 poł. XIX wieku, położona obecnie w tzw. [[Województwo zachodniopomorskie|województwie zachodniopomorskim]] okręgu utworzonym przez polską administrację okupacyjną. Nazwa została sparafrazowana ze starogermańskiego "Dievenow", lecz nawet najstarsi mieszkańcy nie pamiętają jej oryginalnego znaczenia, przy średniej wieku mieszkańców wynoszącej 23 lata.


== Tu w Dziwnowie ==
W większości polskich miasteczek chleje się, panuje [[bezrobocie]], w [[szpital]]ach można obserwować dantejskie sceny, a [[policja]] kradnie radia razem z [[dres]]ami. W Dziwnowie jest tego więcej, bo to wiocha nadmorska, z tym wyjątkiem, że nie ma tu szpitala, chleje się jeszcze mocniej, a bezrobocie osiąga w okresie zimowym zaledwie 90%. W sumie jest tutaj jak wszędzie, ale jest morze i zagraniczni turyści zostawiający grube euro za nocleg w „pokojach do wynajęcia” z surowym wyposażeniem, ale za to miękką, wykrochmaloną pościelą.


{{stubek}}
{{stubek}}

Wersja z 20:03, 27 maj 2009

Przybyłem, zobaczyłem, zwymiotowałem.

Juliusz Cezar po dotarciu do Mare Balticum w rejonie Dziwnowa
Radziecki plakat antyalkoholowy wydany po zdobyciu przez Armię Czerwoną Dziwnowa w kwietniu 1945 r.

Dziwnów – pozbawiona perspektyw nadbałtycka enklawa rybacka, założona w 2 poł. XIX wieku, położona obecnie w tzw. województwie zachodniopomorskim – okręgu utworzonym przez polską administrację okupacyjną. Nazwa została sparafrazowana ze starogermańskiego "Dievenow", lecz nawet najstarsi mieszkańcy nie pamiętają jej oryginalnego znaczenia, przy średniej wieku mieszkańców wynoszącej 23 lata.

Tu w Dziwnowie

W większości polskich miasteczek chleje się, panuje bezrobocie, w szpitalach można obserwować dantejskie sceny, a policja kradnie radia razem z dresami. W Dziwnowie jest tego więcej, bo to wiocha nadmorska, z tym wyjątkiem, że nie ma tu szpitala, chleje się jeszcze mocniej, a bezrobocie osiąga w okresie zimowym zaledwie 90%. W sumie jest tutaj jak wszędzie, ale jest morze i zagraniczni turyści zostawiający grube euro za nocleg w „pokojach do wynajęcia” z surowym wyposażeniem, ale za to miękką, wykrochmaloną pościelą.

Szablon:Stubek