Piractwo komputerowe

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 15:32, 5 lut 2012 autorstwa 77.253.135.22 (dyskusja) (Dodanie wytłumaczenia skąd wzieła się nazwa piractwo.)

Piractwo komputerowe – najpopularniejsza forma rozpowszechniania muzyki, filmów i spamu. Jego misją jest napakowanie ludzkości do szarych apartamentów. Patronem medialnym jest ACTA.

Początkowo wolni twórcy zbijali kokosy na wciskaniu swojego kiczu nieumyślnym kupującym. Lecz stał się jeden zbawca, który zamieścił kupione utwory do mało popularnego (jeszcze) internetu. Ponieważ w sieci pojawiało się coraz więcej tytułów, Internet stał się przez to najważniejszym źródłem hałasu w dresowozach, Cała kasa napływała do opiekuna dzieci Neo, zamiast fujarowców.

Po dogłębnym przebadaniu sytuacji smerfy uznały tę metodę przesyłu jako niezgodną z [potrzebne źródło] paragrafem [potrzebne źródło] ustawy prawa internetowego, prościej mówiąc: nielegalną. Nazwa wzięła się od morskich piratów. Dawno temu piraci napadali na inne statki zabierając cenne rzeczy, następnie te cenne rzeczy udostępniali innym. Inni piraci poprzez napad na jakąś łódź (pobieranie) zdobywali rzeczy, następnie od nich ktoś chciał ten przedmiot (udostępnianie) to go oddawali, dla tych którzy go chcieli (pobieranie).


Plik:Crystal computer.png To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny informatyki. Jeśli klikasz szybciej niż myślisz – rozbuduj go.