CJ Stone

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

CJ Stone (właściwie Andreas Litterscheid, ur. kiedyś tam... nie chce podać) – niemiecki DJ, znany twórca muzyki łupanej, od której to właśnie pochodzi zapewne jego jakże oryginalna ksywa. W 1994 roku wstąpił do nielegalnej, podziemnej organizacji Bass Bumpers, w której to tworzył kolejne kawałki muzyki łupanej. W Polsce znany głównie z wizyt w Manieczkach.

Kariera muzyczna

W latach 90, CJ Stone był zaledwie dzieckiem, ale nie przeszkodziło to w tym, aby od wujka na 12 urodziny dostać magnetofon. Jego niezaspokojone żądze muzyczne dawały się we znaki, gdy niskiej jakości magnetofon wciąż wciągał kolejne taśmy. Andreas wyciągał je wtedy za pomocą pincety. Pewnego razu, nim zaczął wyciągać swoją ulubioną kasetę Pet Shop Boysów, zapomniał wyłączyć odtwarzanie w magnetofonie, a z głośników usłyszał charakterystyczny i specyficzny dźwięk. Nastąpiła w nim wtedy magiczna przemiana, która ukierunkowała całą jego karierę. Od razu przyjął przydomek CJ, jako Casette Jockey, a nie DJ, jak każdy wieśniak z remizy. Mimo tego odkrycia, jego kariera nie rozwijała się zbytnio do czasu, gdy w 13 roku swojego życia dostał na urodziny zestaw ozdobnych kamieni. Przewijając kasetę Pet Shop Boysów, stukał kamieniami o blat stołu, co przyczyniło się do obrania ksywy CJ Stone, jak i rozwoju muzyki łupanej.

Przełom

Pewnego dnia, stukanie to usłyszał sąsiad, w związku z czym wyruszył z ekspedycją, ażeby ucieszyć te hałasy. Ku swojemu zaskoczeniu, zobaczył jednak małego przerażonego chłopaka, co wywołało w nim wzruszenie. Postanowił mu pomóc, i zapoznał go z tak wspaniałymi artystami jak Tiesto, Kyau & Albert, DJ Tatana, Voodoo & Serano, Woody van Eyden, Silver i Culture Beat. Nie trzeba było wiele czekać, a Andreas osiągnął wiele światowych sukcesów. Kolejne rzesze fanów ambitnej muzyki, pobierało z internetu jego wspaniałe produkcje, a wątki requested songs uginały się pod jego nickiem. Największym do tej pory sukcesem i zarazem najlepszym osiągnięciem CJ'a Stone był występ w Manieczkach w 2003 roku, co pozostawiło trwały, niestety, wpływ na jakość polskiej sceny club.

Hiciory

  • Szablon:Tpierwszy wielki hit CJ'a. Utwór zaczyna się dramatyczną bełkotliwą wstawką, a później jest już tylko bardziej dramatycznie. W ruch wchodzą charakterystycznie indyjsko brzmiące cymbały. Utwór ten podbijał wszystkie parkiety, posadzki, i flizy podłogowe.
  • Szablon:Tkolejny znany utwór ze stajni Andreasa. Powstał prawdopodobnie gdy nasz artysta, bardzo zdenerwowany odcięciem prądu, zajął się w końcu czymś pożytecznym. Niestety, wokal użyty w tym utworze znacząco przypomina muczenie krowy przywiązanej w czasie burzy na pastwisku.
  • Szablon:Tprawdziwy klasyk muzyki łupanej. Niesamowita dramaturgia utworu, głęboki, dudniący jak woda spłukiwana w toalecie bas, jak i piękna wstawka melodyczna porusza nawet leżących w grobie.
  • Szablon:Tprawdopodobnie największy z hitów Andreasa. Jest on tak wielkim hitem, iż dostał się nawet na elitarne składanki klubu Ekwador Manieczki.
  • Szablon:Tmało kto wie, ale to właśnie pan Litterscheid brał udział w tworzeniu Crazy Froga wraz ze swoją tajną organizacją Bass Bumpers. Jeśli zastanawialiście się kiedyś do kogo strzelać za stworzenie tego potwora, teraz już wiecie.
  • Szablon:Twprawdzie jest to jedynie remix utworu autorstwa Mr. Phillipsa, jednak nikt nigdy nie widział (słyszał?) oryginału. Utwór ten rekomendują znane osobistości, włącznie z Adamem Małyszem, co przyczyniło się do zwiększenia jego popularności.

Zobacz też