Śląskie Konsorcjum Autobusowe

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 19:59, 6 cze 2013 autorstwa Fraku11 (dyskusja • edycje) (Nowy artykuł)
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

Śląskie Konsorcjum Autobusowe - skrót SKA (pijany kierownik zapomniał o ogonku przy s). Prywatna spółka oferująca przewozy na terenie Wałbrzycha.

Historia powstania

SKA powstało w wyniku upadku Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Wałbrzychu. Prezes MPK Ireneusz Z. defraudował pieniądzę na rzecz kampanii wyborczej (podczas zeznań w sądzie stwierdził że bycie prezesem to za mało). SKA wygrało dziesięcioletni przetarg na obsługę transportu publicznego w mieście, stawiając symboliczne "pół litra" dyrektorowi ZDKiUM (Zarząd Dziur, Kpin i Upojenia Mietka), który to jest organizatorem komunikacji w Wałbrzychu.

Skład spółki

W skład spółki wchodzą Ślązacy powszechnie zwani hanysami.

Lider (największa głowa do picia wódki) - Nowak Transport Benedykt Nowak,

Członek - LZ Apolinary Lazar, Marcin Lazar spółka jawna,

Członek - Transgór S.A,

Członek - P.P.U.H. Kłosok Andrzej Kłosok,

Członek (jedyna kobieta ale niedostępna) - „Aska” Joanna Kałek,

Członek - Usługi Transportowe Krzysztof Pawelec.

Komunikacja na terenie Wałbrzycha

SKA prócz postawienia "półówki" prezesowi ZDKiUM zaoferowało również, najniższą cenę za wozokilometr. Ów cena jest niższa od wpływów jakie SKA otrzyma za przewozy. Tym samym pobili rekord sfrajerowania się na cenie. Wcześniej rekord ten należał do Ferdynanda Kiepskigo który kupił za 5000zł w drodze licytacji, szklaną rybę wartą 2000zł. SKA jest zupełnym przeciwieństwem MPK Wałbrzych oraz PKP. Nie występuje tu linia "AWARIA" ani pytanie zdenerowanych pasażerów "Czy on kur.. w końcu przyjedzie ?" Ludzie korzystający z usług SKA wożeni są odpłatnie nowiuśkimi solarisami które to SKA kupiło za cztery tony węgla, worek pszenicy, koło od roweru i pół litra. W autobusach SKA uświadczymy "Strażników Teksasu" zwanych powszechnie konduktorami. Dzięki nim żaden bezdomnych nie doświadczy luksusu i nie przejedzie się nowiuśkim spalonym Solarisem. Żaden też złodziej, bezkarnie nie ukradnie plecaka szkolnego uczniowi z pobliskiej szkoły. SKA jako prestiżowa firma, postanowiła dzierżawić toalete z której mogą korzystać kierowcy, w lokalu z napojami wysokoprocentowymi. Kierowcy jednak z niej nie korzystają gdyż ktoś zmienił zamki i nie przekazał klucza.

Linie autobusowe

Wraz z wejściem SKA na wałbrzyski rynek przewozowy, dokonano reorganizacji linii autobusowych.

  • "2" - trasa bez zmian. I tak tam nikt nie kasuje biletu a każdy jest zadowolony że jedzie.
  • "4" - trasa bez zmian. Uczniowie szkół na Podzamczu i Piaskowej Górze chwalą sobie tą linię. Mogą nią pojechać na wagary do parku w Rusinowej i spowrotem.
  • "5" - wcześniej Rusinowa - Szczawno-Zdrój, obecnie Jedlina-Zdrój - Szczawno-Zdrój. Linia utworzona specjalnie dla wielbicieli wody "Anka" i "Mieszko".
  • "8" - wcześniej Szczawno-Zdrój - Zamek Książ, obecnie Szczawno-Zdrój - Konradów - Szczawno-Zdrój - Lubiechów - Zamek Książ albo odwrotnie. Nikt nią nie jeździ bo nigdy nie wiadomo gdzie się zatrzyma.
  • "9" - wcześniej Podzamcze - Szczawienko, obecnie Podzamcze - Piaskowa Góra - WSSE - Szczawienko. Linia zreorganizowana z dowozu mocherów do przychodni na dowóz roboli na strefe.
  • "10" - wcześniej Konradów - Glinik Stary, obecnie Konradów - Plac Grunwaldzki. Kursuje w dzień powszedni i soboty. W niedziele mochery i wieśniaki chodzą na piechote.
  • "11" - trasa bez zmian. Jedyna linia gdzie z pętli na pętle dojdziesz szybciej pieszo niż autobusem. (Wybranymi kursami dowóz roboli na strefe.
  • "12" - wcześniej Szczawienko - Dworzec Głowny, obecnie Szczawienko - Glinik Stary. Dowóz roboli na strefe oraz wieśniaków na wieś.
  • "15" - wcześniej Glinik Nowy - Plac Grunwaldzki, obecnie Glinik Stary - Beethovena - Plac Grunwaldzki - Nowe Miasto - Plac Grunwaldzki - Beethovena - Glinik Nowy. Komunikat przy wejściu do autobusu linii "15" "Honorujemy bilety socjalne".
  • "18" - trasa bez zmian. Czasem jeździ na strefe, czasem na Podzamcze, często nie jeździ wcale.
  • "A" - wcześniej Plac Grunwaldzki - Piaskowa Góra - Podzamcze, obecnie Dworzec Główny - Plac Grunwaldzki - Piaskowa Góra - Auchan - Podzamcze. Linia darmowa z której korzystają mochery i gapowicze. Jadąc tą linią zwróć uwagę na swój plecak.
  • "C" - wcześniej Plac Grunwaldzki - Piaskowa Góra - Podzamcze, obecnie Plac na Rozdrożu - Piaskowa Góra - Podzamcze. Codziennym pasażerem tej linii jest organista z kościoła w pobliżu Placu na Rozdrożu.