Użytkownik:Vae/Jak stworzyć doskonały artykuł/zanim zaczniesz
Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Spis treści
Gdzie szukać pomocy?
Oczywiście nie jesteśmy w stanie rozwiać wszzystkich Twoich wątpliwości za pomocą tego (dosyć krótkiego) poradnika, ani nawet zalinkowanych tutaj stron pomocy. Dlatego nie wahaj się prosić o pomoc. Oto skrócona lista miejsc, gdzie możesz uzyskać pomoc:
- Kanał IRC – może uznasz, że IRC to archaiczna forma porozumiewania się, ale uwierz – w przypadku Nonsensopedii bardzo się sprawdza. Na naszym IRC-u praktycznie o każdej porze dnia znajdziesz admina lub innego kompetentnego człowieka, z ktorym możesz porozmawiać o sprawach Nonsensopedii, ale też o dupie maryni (nasz oficjalny kanał #nonsensopedia zazwyczaj przypomina luźne kółko dyskusyjne). Po prostu instalujesz dowolnego klienta IRC (tu lista), łączysz się z serwerem freenode i wchodzisz na kanał #nonsensopedia. Ewentualnie możesz skorzystać z bramki dostępnej pod adresem nonsensopedia.eu/irc.
- Dyskusja admina – po prostu otwórz listę i wybierz sobie któregoś. Na pewno odpisze, a jak nie, to inny zrobi to za niego.
- Forum – czas reakcji dużo dłuższy, niż w przypadku stron dyskusji, ale zazwyczaj ktoś odpisuje.
- Adres mailowy: kontakt (tajny znaczek) nonsensopedia.eu – tu musisz się uzbroić w cierpliwość, bo skrzynka sprawdzana jest raczej rzadko.
- Dyskusja artykułów – na litość boską... Naprawdę myślisz, że ktoś to czyta?
Co warto mieć?
Bez owijania w bawełnę – lista rzeczy, które dadzą Ci +10 do obrony przez adminami:
Konto w Nonsensopedii
Klikasz tutaj. Wypełniasz króciutki formularz i już masz konto. Posiadanie go daje Ci szereg przywilejów, m.in.:
- Dostajesz swoją stronę użytkownika, na której możesz napisać kilka słów o sobie (jeśli zapragniesz).
- Razem z nią otrzymasz stronę dyskusji, dzięki której inni użytkownicy będą mogli skontaktować się z Tobą. Za każdym razem, gdy ktoś wpisze Ci się w dyskusji, otrzymasz stosowne powiadomienie.
- Do kompletu dorzucimy jeszcze brudnopis, w którym w razie potrzeby będziesz mógł dopracowywać hasła przed ich opublikowaniem.
- Będziesz mieć łatwy wgląd do listy swoich edycji.
- Możezz oznaczyć niektóre strony jako obserwowane i otrzymywać na swój e-mail informacje o edycjach w nich.
Kilka uwag nt. tworzenia nowych kont:
- Nie musisz podawać prawdziwej daty urodzenia, ani tym bardziej imienia czy nazwiska. I tak nikt tego nie sprawdzi.
- W nazwie użytkownika możesz używać spacji i polskich znaków, więc pisz po polsku. Zamiast „ZbysiozLodzi” lepszym loginem będzie „Zbysio z Łodzi”.
- Formularz rejestracji lubi płatać figle, więc w razie problemów prosimy o kontakt z administracją (patrz sekcja gdzie szukać pomocy)