Dzieci Neostrady
Dzieci Neostrady: Twój świat, cały świat.
Hasło promujące
Dzieci Neostrady – swego rodzaju zbiorowość ludzka w różnym wieku, tak więc określenie dzieci ma tu raczej sens metaforyczny.
Dzieci Neostrady cechuje to, że gdy jest możliwość podłączenia się do lokalnej sieci komputerowej, one ślepo wolą przejść z SDI na Neostradę. Jedną z cech jest także to, że ślepo wierzą w usługę świadczoną przez wszechwładną TP SA. Potrafią godzinami zachwalać swoich dobroczyńców oraz ślepo wykładają pieniądze na nagłe podwyżki cen abonamentu. Jednocześnie Dzieci Neostrady toczą wojnę z innymi dostawcami Internetu i linii telefonicznej, takimi jak Chello, Netia, Dialog, Multimedia itp. Dzieci Neostrady lubią też częste i gęste surfowanie po Internecie, ściąganie gier i programów poprzez rozmaite klienty P2P - głownie korzystające z sieci BitTorrent . Cechuje ich również częste granie na ogólnoświatowych serwerach w różne gry multiplayerowe, cieszą się zrestartowaniem Neostrady i ominięciem bana na IP oraz, w nielicznych przypadkach, łączenie się z kolegami, którzy nie zawsze, aczkolwiek zazwyczaj korzystają z usług lokalnych providerów. Takie zjawisko nazywane jest Kolaboracją Dzieci Neostrady. Nie jest ono karane ani ganione przez żadną ze stron, chyba że Dziecko Neostrady udostępni komuś swoje połączenie – wtedy jest obciążone sankcją oraz wydalone z owego prześwietnego grona.Dziecineo to wojtek p i oraz dxymon p i s
Ulubionym zajęciem żeńskiej części dzieci Neostrady jest pisanie łańcuszków i prowadzenie milionów blogów na Onecie. 73 bl0x! $0m CHen$70 pi$4ne w p0ke|\/|0n!zm!e (o boshe, o lol!). Dzieci Neostrady przesiadują również godzinami na znanym serwisie epuls.pl, gdzie dowartościowują się i myślą, że są trendi i dżezi. Ilość ich kontaktów GG jest dłuższa niż lista obietnic kolejnych rządów RP. Ponadto prowadzą napinkę na internetowych forach, pisząc, że mają 36 lat i trójkę dzieci na utrzymaniu. Dzieci neostrady, dzięki diabelskim usługom świadczonym przez TP, mogą budować swoje społeczeństwo informacyjne (poznają sie przez blogi i serwisy społecznościowe typu nasza-klasa.pl).