Nonsensopedia:Gra

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Tutaj znajdziesz zasady budowania nowych stron do Gry.

Strony Gry tradycyjnej

  1. Przede wszystkim musisz prawidłowo wpisać nazwę strony. Ma wyglądać tak: Gra:Strona X, gdzie X oznacza numer strony. Zwróć uwagę na wielkości liter oraz odstępy.
  2. Treść strony powinna być w miarę możliwości śmieszna, co nie znaczy (zwróć tu uwagę) żenująca i nudna. Bez żadnych rzeczy, które wszystkim się dawno przejadły.
  3. Oczywiście treść musi być zgodna z zasadami Nonsensopedii. Tutaj możesz zobaczyć, czego pisać absolutnie nie wolno.
  4. Kwestia sporna: strony przegrywania i wygrywania. Strony z umieraniem muszą istnieć, bez nich Gra byłaby nudna. Nie można jednak tworzyć ich za dużo, jak niektórzy lubią robić. W końcu chodzi o to, by grać jak najdłużej. Natomiast stron zwycięskich powinno być malutko, bardzo malutko.
  5. Jeśli twoja strona nie jest żadną z wymienionych w poprzednim punkcie, powinna kończyć się akapitem pt.Co robisz?, czy czymś podobnym. Napisz w nim pod nagłówkiem od punktów (które tworzy się wstawiając * na początku linijki) opisy dalszych twoich możliwych czynności wraz z linkami do nich. Oto zasady tychże linków:
    1. Musisz pisać je uważnie mając w poważaniu zasady z punktu pierwszego tego poradnika.
    2. Nie krępuj się we wstawianiu czerwonych (nie mających pokrycia) linków. Oto w końcu chodzi, by stale je uzupełniać i tworzyć nowe.
    3. Uważaj by numer strony z twojego linku który miał być czerwony, nie pokrył się numerem z istniejącą już stroną.
    4. Staraj się nieoczekiwanie powiązywać ze sobą różne gałęzie Gry. Nie rób jednak tego nazbyt często.
  6. Typy linków - zachowań (patrz poprzedni punkt) dzielimy na:
    • Łącze, którego etykietą jest akcja, np. „Rozpocznij grę
    • Tekst, a po nim nazwa strony będąca linkiem, np. „Aby rozpocząc grę, przejdź na stronę 1” ze wszystkimi wariacjami np. „biegnij na stronę”, „zapraszamy na stronę” itp.
    Którego typu będziesz używać, zależy od ciebie. Możesz wymyślić też coś oryginalniejszego.
  7. Żadnych awarii i linków do następnej strony. Takie bezwzględnie usuwamy.
  8. Istnieje grupa meta-stron gry, tzn. takich, których fabuła posiada element tego, że jest to właśnie Gra. Możesz je łączyć ze stronami nie-meta i nic się nie stanie. Nie musi być to zresztą cała strona, a np. tylko jedno zachowanie/link.
  9. Gdy twoja strona będzie już gotowa, opatrz ją jeszcze na dole takim oto dopiskiem: [[Kategoria:Gra|X]], gdzie x to oczywiście numer strony.
  10. Cierpliwi niech postępują według przykładu:
    Istnieją strony 1 i 2. Opowiadają o czym innym, ale obydwie linkują do nieutworzonej strony p. Teraz chcesz utworzyć stronę p z myślą o stronie 1, ale strona 2 też będzie linkować do strony p, co się równa bezsens. Rozumiesz? to dobrze. Dlatego po zrobieniu losowej strony polecamy kliknąć narzędzia linkujące (po lewej pod wyszukiwarką) i sprawdź dolinkowania. W przypadku strony 2 zmień link do strony np. o
  11. Nikt nie broni wstawiać linków wewnętrznych do normalnych artykułów Nonsensopedii. Pamiętaj, że musi być ich mniej niż w artykułach.

Tryb Multiplayer Gry

Większość zasad jest właściwie niezmieniona. Oto różnice:

  1. Wpisanie tytułu już nie jest takie proste. Trzeba konsekwentnie wpisywać wszystko: Gra:Strona!/strona mocy/postać/ew. plansza gry/dopiero teraz Strona X. Przykład: Gra:Strona!/Szatan/Tadeusz/Dno Piekieł/Strona 666.
  2. To samo przy linkach.
  3. Próbuj tak samo nieoczekiwanie przechodzić między stronami (poprzedni akapit, punkt 5., podpunkt 4.), ale rób to tylko między stronami tej samej planszy tego samego bohatera.
  4. !UWAGA! Podział na plansze mają tylko nieliczni bohaterowie.
  5. Kategorię strony trybu multiplayer wpisujesz tak: [[Kategoria:Gra – Multiplayer]]. Uwaga: „–” to półpauza. Możesz ją uzyskać jeśli:
    1. wciśniesz alt, wpiszesz na numerycznej 0150, puścisz alt
    2. naciśniesz ją na tym pasku pełnym dziwnych znaków na dole

UWAGA! To tylko prześwietna symulacja dolnego paska (i nawet jeśli zeedytujesz tą stronę będzie działać.


To by było chyba na tyle. Jeśli po tym wszystkim masz jeszcze ochotę pisać, to zapraszamy.