Amiga

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

A mi ta Amiga ciągle miga
Jurek spod monopolowego o Amidze

Amiga - komputer stworzony przez słynnego sapera Jay'a Minera przy użyciu kartonu herbatników, kontenera chińskich zupek z Radomia, wywrotki piasku kwarcowego, zmielonego Guru oraz maty Medytacyjnej. Prototyp powstał w 3 minuty w wyniku zimnej fuzji chińskiej zupki z resztą składników. Pewna firma produkująca komody i inne szafy aby uchronić się przed atakiem korników i innych termitów mogących spowodować bankructwo odkupiła komputer stając się producentem jednego z bardziej popularnych prezentów komunijnych oraz grantów za zdanie do technikum lub innego liceum.

System operacyjny Amigi

Lwia część karmy (AmigaOS) Medytującego Guru tzw. KICKSTART, dla poprawnego działania została zapisana w pamięci stałej (ROM). W uproszczeniu można to przyrównać do BIOSu zainstalowanego w każdym domowym piecu. Nazwa KICKSTART pochodzi od czynności, którą projektanci musieli wykonać aby zwalić Guru z maty Medytacyjnej (ang. kick). W związku z tym, że wielozadaniowy system operacyjny AmigaOS będący wsadem do herbatnika (Motornaroli) zapisanym w postaci transatomowej transkrypcji zaginionych znaków zdrapanych szczoteczką do zębów z karoserii statków kosmicznych znalezionych w 1956 roku w Roswell uniemożliwia uruchomienie jedynego słusznego systemu operacyjnego świata. A tym samym patologiczną działalność dzieci neo.

Oprogramowanie

Jako, że Amiga początkowo była projektowana jako międzygalaktyczna broń do uśmiercania wszelakich kosmitów, jej możliwości dały pole do popisu nieobliczalnym hordom zapalonych programistów, grafików i muzyków. Dzięki opcji wielowarstwowego układania dywanów (bitplanów), scrollowanie i przemieszczanie prawie dowolnej ilości obiektów spowodowało wysyp Lemingów. Po tym epokowym katakliźmie i wielkiej wojnie pewna część ocalałych postanowiła zostać pacyfistami poświęcając się pracy twórczej.

Modele Amig

  • Amiga 500(+)
  • Amiga 600
  • Amiga 1000
  • Amiga 1200
  • Amiga 2000
  • Amiga 2500
  • Amiga 3000(T)
  • Amiga 4000(T)

Szablon:Stubinf