Koń trojański
Ten artykuł dotyczy konia trojańskiego. Zobacz też koń trojański (informatyka). |
A co to??!!
Koń trojański – pierwszy opancerzony pojazd piechoty marki Prometeux, zaliczany do jednych z największych i najstarszych pojazdów czterokołowych. Niestety nie przyjął się, gdyż do wyprodukowania każdego konia potrzebna była jedna wojna trojańska, co przeszkadzało w rozpoczęciu masowej produkcji. Swoje pięć minut (ok. 25 h) miał podczas owej wojny, kiedy to przyczynił się do triumfu Spartan nad królestwem Troi. Charakteryzowało go znikome opancerzenie oraz brak wyszczególnionych urządzeń peryferyjnych. Miał system maskujący działający najlepiej w starożytnych greckich miastach, którego mógłby pozazdrościć niejeden Nomad z Crysisa. Dzięki niemu praktycznie nie dało się go odróżnić od zebry, czy żyrafy z krótką szyją. W środku był pusty, niczym głowa. Miał on pojemność około 60 l. (od 1 do 50 ściśniętych Spartan). W skład jego opancerzenia wchodziły setki spróchniałych desek w stanie rozsypki, związanych nitkami o średnicy 2 cm. Przemieszczał się za pomocą pracy ludzkich rąk, które ciągnęły nitki o średnicy ok. 1,5 cm., przywiązane do konia, co przeczy teoriom z Warcrafta. Koń trojański potrzebował do prawidłowego funkcjonowania ok. 100 l. wina i 2 t. mięsa, najlepiej wędliny, dla Spartan, oczywiście.
Każdy koń zawiera:
Ulotkę, dołączoną do opakowania, a w niej (oprócz napisu "Uwaga, bo cię kopnę!") tekst:
"Produkt skrajnie łatwopalny. Przechowywać z dala od dzieci.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania, bądź skonsultuj się z szeregowym lub kimkolwiek z wyższym stopniem wojskowym od ciebie, gdyż każda broń niewłaściwie stosowana, zagraża twojemu życiu, lub zdrowiu."
A oprócz tego...
- Konia samego w sobie
- A w sobie 50 ściśniętych, wygłodniałych, wściekłych i spragnionych Spartan, wołających "This is Sparta!!!!!!!!" (+ jeden grek innej narodowości, bo w każdym koniu jest inna gratisowa niespodzianka!)
- Instrukcję obsługi Spartan
- Jedną instrukcję DODATKOWĄ, w której jest opisany proces rozbiórki i spalenia Konia trojańskiego.
- Kolejną instrukcję NIEDODATKOWĄ, w której jest opisany proces odbudowania konia od początku.
- Dodatkowy panel z plastikowymi częściami do własnoręcznego montażu konika trojańskiego na biegunach.
- Zapieczętowaną kopertę, w środku napis: "Życzymy miłej zabawy!"