Łomża
Łomża – miasto w województwie podlaskim, siedziba powiatu, a dawniej województwa. Miasto zamieszkuje je 63 tys. osób. Przez Łomżę przelewa się rzeka Narew. Łomża to północno-wschodni kraniec Mazowsza. Łomżanie czy też Łomżyniacy[1] to bardzo pogodni i uczynni ludzie. Najbardziej życzliwi są dla przyjaciół z Białegostoku, z którym łączą ich stosunki handlowe. Miłość do braci okazują przez nazywanie ich Śledziami. Dosyć często dochodzi do spotkań integracyjnych organizowanych przez łysą mniejszość.
Sport
W mieście wszyscy kibicują klubowi ŁKS Łomża, mimo iż nikt nie chodzi na mecze. Obecnie duma Łomży gra w IV lidze, gdzie jest jej tak dobrze, że zamierza pobyć tam dłużej. Sukcesem drużyny jest pobyt w II lidze kilka sezonów temu, do której się dostała dzięki niekontrolowanym zmianom budżetu klubu. Do dziś nie wiadomo, co się stało z tysiącami złotych od piwnego sponsora.
Gdy ŁKS grał w II lidze, musiał trenować i rozgrywać mecze na rozpadającym się obiekcie szumnie nazywanym Stadionem Miejskim. Aby nie robić wiochy, miejscowi politycy postanowili zmodernizować stadion.
W Łomży funkcjonują nieformalne zrzeszenia wyczynowych zjadaczy pestek słonecznika. Spotykają się na ławkach w parku i przy fontannie na skate-parku. Ich ulubione zajęcie to denerwowanie ciecia z budki ochrony "Kuguar". Spora rzesza młodych uprawia również triathlon piwny: 1.Wypić w parku 2.Uciec przed policją 3.Wmówić rodzicom, że się nie piło.
Przemysł i dystrybucja
Gdy zapytasz kogoś, co wie o Łomży, to odpowie, że to dobre piwo. Tak, tak, Łomża może poszczycić się browarem.
Miasto zwane jest przez mieszkańców Miastem Biedronek. W Łomży nie ma praktycznie innych sklepów samoobsługowych (no chyba, że dwa Lidle), więc wielkie żniwo zbiera tutaj ta dbająca o prawa pracownicze firma.
Inną funkcjonującą w powszechnym obiegu nazwą jest Miasto Aniołów. Na 3 domy publiczne przypada 10 kościołów.
Ludność
Łomża zamieszkiwana jest przez kilka grup społecznych. Są to: bogaci biznesmeni z pobliskich wsi, łysa mniejszość inaczej zwana zagorzałymi kibicami, księży i pracowników okolicznych biedronek.
Atrakcje
Przypisy
- ↑ obie formy są poprawne