Gwóźdź logo.svg
Jaki jest według ciebie najlepszy tekst na Nonsensopedii?

Zgłoś go w konkursie Gwóźdź!

Wasilków

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Jesteś zamulony jak zalew w Wasilkowie!

Diss jakiegoś freestylowca

Wasilków (Kozodojewo) – miasto w województwie podlaskim, niedaleko Białegostoku.

Mieszkańcy[edytuj • edytuj kod]

Wasilkowianie dzielą się na dwie grupy: stara wiara, zamieszkująca głównie tzw. nowe bloki oraz prawdziwa wiara – zamieszkująca głównie stare bloki. Wszystkich łączy zdanie, że jako mieszkańcy metropolii są o wiele wyższą klasą społeczną, niż mieszkańcy okolicznych wsi (studziańska mgła). Niegdyś wszyscy, jak jeden mąż i żona, pracowali w Zakładzie Przemysłu Wełnianego gdzie dziergali kocyki do krajów trzeciego świata. Jednak po absolutnym upadku przemysłu na terenie miasta zajmują się zawodowo zajmowaniem kolejek w wasilkowskiej przychodni oraz hodowlą kóz.

Atrakcja[edytuj • edytuj kod]

Jak na prawdziwą metropolię przystało, w Wasilkowie znajduje się remiza strażacka, w której w dziesiątą niedzielę po Wielkanocy odbywa się dyskoteka.

Edukacja[edytuj • edytuj kod]

Szkoła podstawowa, znajdująca się w środku pola buraków, bliżej niezidentyfikowana.

W centrum znajduje się gimnazjum, w którym panuje iście wojskowy dryl. Uczniowie są karani nakazem pisania poematów o świetności Miasta Wasilków za dotykanie kwiatów doniczkowych oraz krzywe spojrzenia na członków grona pedagogicznego. W ramach innowacji edukacyjnych mogą jednak swobodnie palić papierosy oraz wyżywać się na słabszych kolegach w celu uwolnienia złych emocji.

Ochotniczy Hufiec Pracy, znajdujący się również w środku pola, jednak ziemniaków. Nauka zawodu w oczach wasilkowian, starych i młodych, jest wstydem i hańbą. Dlatego absolwenci gimnazjum wybierają naukę w renomowanych (najsłabszych) białostockich ogólniakach, po czym zasilają rzesze hodowców kóz.

Komunikacja[edytuj • edytuj kod]

Największą chlubą Miasta Wasilków jest połączenie komunikacji miejskiej. Linia nr 100 kursuje na trasie Białystok-Święta Woda. Charakteryzuje się zasadą proporcjonalności – im więcej ludzi, tym mniejszy autobus; im mniejszy autobus – tym bardziej śmierdzi. Ponadto przez Wasilków przejeżdża linia PKS Białystok-Studzianki-Sokółka. Choć na przystanku stoi pusty autobus tłum Wasilkowian grzecznie czeka kolejne godziny i upycha się do zatłoczonej setki. W Wasilkowie znajduje się też stacja PKP. Jednak jest tak daleko od miasta, że żaden z Wasilkowianów, który się tam wybrał już nigdy z niej nie wrócił.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]