Konstrukcja cepa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Konstrukcja cepa jest jednym z najbardziej złożonych problemów w historii myśli technicznej. Zasadniczo, standardowy cep składa się z przedcepia, śródcepia, cepa właściwego, międzycepia, podcepia, nadcepia, i zacepia. Na przestrzeni wieków wykształciło się jednak wiele dewiacji, aberracji i innych dziwnych słów, które uniemożliwiają jednoznaczne zdefiniowanie konstrukcji cepa.

Naukowców, badających to zagadnienie, nazywa się cepologami. Chociaż od 1923 roku z dziedziny cepologii przyznaje się nagrody Nobla, zwykle się o nich zapomina, dlatego tak rzadko spotyka się noblistę z cepologii.

Wprowadzenie

Konstrukcja cepa jest bardzo skomplikowana. Prawie tak bardzo, jak konstrukcja metalowej kulki. Na pierwszy rzut oka, można wyróżnić trzy podstawowe moduły. Są to dynamiczne międzycepie oraz statyczne przedcepie i zacepie, tworzące razem cep właściwy.

Niektórzy naukowcy spierają się jednak, czy zacepie można naprawdę uznać za część statyczną. Już w XIV wieku znany średniowieczny cepolog Hilarius z Viochy pisał:

Jest to wszak wiadomym, iż zawżdy, gdy cham cepem zboże młóci, ino przedcepie nieruchomym zostaje, a zacepie ruchem międzycepia powodowane, rusza się widocznie a oczywiście.

Hilarius z Viochy

Prze stulecia kwestia rzekomej statyczności zacepia poruszała najtęższe umysły.

Nie no, dajcie spokój, drewno się nie porusza.

Galileusz

Pisanie tekstów jest proste jak konstrukja cepa.

Doda

Myśli o zacepiu oznaczają ukryte frustracje na tle seksualnym.

Zygmunt Freud


Dla obserwatora znajdującego się hipotetycznie na zacepiu, to zacepie pozostaje w bezruchu, podczas gdy cały wszechświat gwałtownie odbija się wokoło cepa. Chyba.

Albert Einstein

Spór ten doprowadził nawet w epoce rozbicia dzielnicowego do krótkiej wojny między Pcimiem Środkowym a Samorządną Prowincją Zadupia za Trzecią Choinką po Lewej. Wojna szybko się jednak skończyła, bo nikt nie chciał bohatersko oddawać życia za Zadupie za Trzecią Choinką po Lewej.


Crystal Clear app ksirtet.svg To jest tylko zalążek artykułu o jakimś przedmiocie. Jeśli nie boisz się tego dotknąć – rozbuduj go (artykuł, nie przedmiot).