Nosorożec

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 19:47, 1 gru 2012 autorstwa SH3VEK (dyskusja • edycje) (Poprawki AutoEda)
Won mi stąd! Aktualnie kontempluję...

Nosorożec – gbur złowrogi,
Nikomu nie zejdzie z drogi

Jan Brzechwa o nosorożcu

Szablon:Tgatunek zwierzęcia zamieszkującego wszelkiej maści ogrody zoologiczne, Afrykę, Afrykę, Afrykę oraz Afrykę. Aha, są niby też w Azji, ale to te mniej znane.

Nosorożce charakteryzują się tym, że są siwe (za wyjątkiem Nosorożca białego – ten jest szary), mają kopyta z trzema palcami oraz jeden lub dwa rogi na nosie (kto by się spodziewał).

Nosorożce dzielą się na około 50 gatunków, które tak doskonale się zasymilowały do środowiska i rozmnożyły, że do dzisiaj przetrwało ich tylko 5 i wszystkie zagrożone są wyginięciem, z czego 3 z nich skrajnie. Z racji tego nosorożec jest główną atrakcją każdego szanującego się myśliwskiego safari.

Tryb życia

Nosorożce najłatwiej spotkać w dzień, wobec czego są to zwierzęta typowo nocne. Najczęściej można je spotkać w cieniu drzew, gdzie wylegują się lub pozwalają ptakom zjadać owady z ich ciała. Ciąża nosorożca trwa 16 miesięcy, co sprawia, że samce nosorożców są bardzo nerwowe – muszą w końcu wytrzymywać prawie półtora roku bez podstawowych uciech. Więc lepiej nie stawać na drodze tego osobnika. Aha, wbrew pozorom są to zwierzęta roślinożerne – jeżeli któryś Cię zabije, zrobi to z czystej, niczym nie skrępowanej przyjemności. Ot taka mała menda. Tylko że duża.

Oprócz tego są wspaniałymi aktorami. Grają głównie w filmach przyrodniczych lub serialach animowanych, w których biegną bez celu rozbijając skały lub drzewa. Czasem dostaną także większą rolę, jak w filmie „Ace Ventura: Zew Natury”, gdzie tytułowy bohater wyłaził temu zwierzęciu z dCenzura2.svg.

W wolnych od grania w filmach i wylegiwania się chwilach zakładają hotele[1] i taranują publiczne ulice[2].

Są też także specami od walenia łbem w ziemie ponieważ rogi wyżerają im resztki pół mózgu. Gdy chcą kogoś odstraszyć walą łbami o podłoże i myślą że są straszne.

Zobacz także

Przypisy

  1. Hotel pod żyrafą i nosorożcem – serial TVP.
  2. „Nosorożce w dorożce” – wiersz Ludwika Jerzego Kerna.