Raszyn (województwo mazowieckie)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Raszyn – wieś w województwie mazowieckim, w powiecie pruszkowskim, w gminie Raszyn, na południe od stolicy, nad rzeką Smródką. Znane z tego, że tam tworzą się jedne z największych korków w Polsce obecnie możliwe do ominięcia przez obwodnicę Janek i Raszyna, będącą częścią drogi ekspresowej S8.

Atrakcje

Poza architekturą slumsów i okolicznych supermarketów, można tu znaleźć park z połamanymi drzewkami, po którym nikt nie chodzi, bo grozi to albo spisaniem, albo wpierdolem (często od tych samych typów). Tutejszy basen (co jest dużym postępem, jeśli chodzi o taką wieś) nie nadaje się do użytku, bo po pierwszym dniu użytkowania młodzież gimnazjalna bardzo dokładnie zniszczyła wszystkie urządzenia i teraz potrzebny jest remont.

Mieszkańcy

Mieszkańcy wierzą, że Raszyn jest dzielnicą Warszawy. Ubiór charakterystyczny dla miejscowych: dobrze przylegające do ciała dresy, małe, z brzydkiego materiału kaptury. Czasem bywają też skejci, ale krótko. Większość z nich (w wieku 8–12 lat) gra w MMORPG, jak na Polaków przystało. Oczywiście u niektórych są to płatne i (mniej więcej) dopracowane (np. World Of Warcraft), a u innych nudne, słabe graficznie darmowe gry (np. Metin2, Tibia). Tubylcy odprawiają coroczny rytuał zwany przez nich „Inscenizacją bitwy pod Raszynem”. Czy ktoś z was o tym słyszał?

Lokalna waluta w Raszynie

W Raszynie walutą nie jest Polski Złoty, lecz gruz. Odpowiednikiem jednego grosza jest 1 cegła, pustak to nominał 100 zł.

Historia

Wieś założył ktoś tam, w którymś tam roku, ple, ple, ple. W 1809 Austriakom zachciało się pozwiedzać Warszawę, ale nie zapłacili za przejazd autostradą w Jankach i mieszkańcy chcieli ich za to wsadzić do więzienia. Im się to nie spodobało i zaczęli się bić. Wygrali oczywiście Polacy, bo tamci pouciekali jak zobaczyli nasze superbronie (pożyczone od Power Rangers). Potem wieś była burzona i odbudowywana, burzona i odbudowywana, i burzona i odbudowywana. A no i przebudowywana (Bob Budowniczy miał tu sporo roboty).

Podobno do dziś istnieje legenda, że pod domem Łysego zamiast śniegu pada gruz przez ciągłe wyburzanie i odbudowywanie wsi.

Zobacz też