Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Natolin (Warszawa)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Natolin – znany też jako NATcity lub stacja metra przed Kabatami. Ursynowskie osiedle, które nie może się zdecydować, czy ma być czyste, schludne i snobistyczne jak Kabaty czy brudne i zapyziałe, ale tró jak Imielin.

Geografia[edytuj • edytuj kod]

Natolin jest zróżnicowaną geograficznie krainą. Są tu góry (Górka Kazurówka, wys. względna 20 m), lasy i puszcze (Lasek Brzozowy, pow. 150 m kw.) oraz rzeki i jeziora (strumienie ścieków i wielka kałuża tuż obok Lasku Brzozowego).

Flora[edytuj • edytuj kod]

Możemy tu spotkać niewystępujące nigdzie indziej okazy zdziczałych jabłoni, które już dawno przestały wydawać na świat jabłka, zajmując się wydawaniem małych i tajemniczych owoców o zjadliwości kamieni. Najwięcej takich okazów można dostrzec w sławnym Sadzie Natolińskim. Liczne zagadkowe konstrukcje pomalowane w dziwne rytualne kolory zapełniają opuszczony sad, straszą przyjezdnych, ciekawią turystów, irytują mieszkańców. Niektórzy antropologowie twierdzą, że to po prostu komunistyczny plac zabaw, ale zdania są podzielone.

Ludzie[edytuj • edytuj kod]

Z jednej strony snoby, które kupują tylko w Galerii Ursynów, z drugiej strony szarzy i zmęczeni życiem homo sapiens, którzy nie powiedzą Ci nawet, która godzina. Ośrodkiem władzy jest Pałac Natoliński, który obecnie jest wynajęty dla rządu.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Stężenie dresiarzy jest na Natolinie tak duże, że nawet oni muszą brać się do pracy, np. w budach z Kebabem.
  • Patrząc z lotu ptaka trudno nie dostrzec, że ścieżki w Sadzie Natolińskim układają się w Pentagram. Uważa się, że to znak pozostawiony przez pradawną cywilizację.
  • Galeria Ursynów to jedyne centrum handlowe w kraju, a najprawdopodobniej również na świecie, w którym nie ma nic! Nie ma nawet klientów! Przy wejściu jest tylko Kodak Express, dzięki któremu galeria stwarza pozory świetnie prosperującej. Warto przekonać się samemu. Zdjęcia dowodowe zrobione w Kodak Express zaskoczą cię ceną i jakością. Negatywnie.
  • Natolin nie ma bloków z wielkiej płyty zbudowanych za wczesnego Jaruzelskiego. Ma tylko oryginalną architekturę późnosocrealistyczną. To jest różnica.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]