Falenica

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Warszawa to taka wieś pod Falenicą

Mieszkańcy Falenicy o stolicy

Falenica – teren o rozmaitej klasyfikacji. Mieszkańcy uważają ją za kontynent, względnie imperium; Warszawa przywłaszczyła ją sobie jako osiedle; Otwock uważa Falenicę za nic.

Co jakiś czas wybuchają tam rozmaite powstania, bitwy odbywają się głównie na na Facebooku, czasem na Twitterze czy Instagramie. Walka niekiedy trwa na Morskim Oku Oczku Wodnym znajdującym się na granicy Falenicy i Aleksandrowa. Zimą jest to zwykle hokej, latem – bitwa morska. Ten staw jest również miejscem wielu schadzek miejscowej żulii oraz menelii.

Stosunki zagraniczne[edytuj • edytuj kod]

Wciąż trwa rywalizacją z Radością o wszystko. W Falenicy mówią Falenica to stolica, cała reszta – okolica. Z drugiej strony w Radości mówi się, że Dla nas nawet Beethoven Odę napisał.

Budowa infrastruktury[1] na zawsze odgrodziła Falenicę od Radości tworząc w ten sposób Miedzeszyn. Jego nazwa wywodzi się z zamierzchłych czasów, kiedy w tych okolicach hodowano rzepak i Miedzeszynem nazwano skrzyżowanie miedzy odgradzającej pola rywalizujących ziemian oraz szyn kolei wąskotorowej. Wraz w budową obwodnicy jego szerokość wzrosła do zatrważających kilkudziesięciu metrów.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. To jest tunelu pod (z greckiego infra) torami będącego elementem POW