Wesoła (Warszawa)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Wesoła – najmłodsza dzielnica Warszawy. Jej powierzchnie w olbrzymiej większości stanowią niezbadane lasy i wydmy. Według doniesień badaczy i podróżników znajdują się tu również osady ludzkie. Prawdopodobnie mieszka tu Krzysztof Kowalewski.

Historia[edytuj • edytuj kod]

W 1968 plemiona podwarszawskich bobrów zjednoczyły się oraz przyjęły chrzest, dając początek miastu Wesoła. Tutejsza cywilizacja stała na wysokim poziomie. Tubylcy opracowali własną technologię budowy dróg, dalece wyprzedzając pod tym względem zachodnich sąsiadów. Technologia oparta na systemie płyt betonowych zmuszała kierowców do ograniczenia prędkości na długo przed upowszechnieniem się w Polsce fotoradarów. W czasie roztopów oraz deszczów drogi zamieniały się w urokliwe jeziora i z tego powodu część Wesołej, Starą Miłosną, nazywano z dumą „Wenecją wschodu”.

W latach 80. w okolice Wesołej dojechały pierwsze samochody. Lata 80. i 90. to początek kolonizacji Wesołej przez mieszkańców Warszawy. Tubylcy zostali zostali zmuszeni wycofać się w lasy. Nigdy jednak nie złożyli broni. Przetrwali do czasów dzisiejszych, nazywani przez miejscowych Leśnymi Dziadami.

W 2002 roku tonący w błocie i przewożeni w bydlęcych wagonach mieszkańcy Wesołej poddali się. Zrezygnowali z niepodległości i przyłączyli się do Warszawy. Od tego czasu zaczęły pojawiać się tu rzeczy dotąd niespotykane (asfalt, kostka Bauma czy autobusy do centrum).

Komunikacja[edytuj • edytuj kod]

Do Wesołej można dostać się warszawskim S-Bahnem. Poza tym jeżdżą tu autobusy. Do Starej Miłosnej poruszają się w kolumnach po trzy wozy, dzięki tej wybitnej strategii pojawiają się one na przystanku co minutę albo nawet co parę sekund. Pewną niedoskonałością tego systemu są dość długie przerwy pomiędzy pojawieniem się następnej kolumny. Należy jednak pamiętać, że dzięki temu rozwiązaniu co jakiś czas przez 3 minuty autobusy jeżdżą tu częściej niż metro. Jest to jedno z wielu miejsc w Warszawie, gdzie bez problemu można się spóźnić minutę bądź dwie na autobus i bez problemu pojechać.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Geometryczne centrum Wesołej wypada dokładnie w środku lasu.
  • Łatwiej i szybciej dotrzesz autobusem do Centrum niż z Miłosnej do Zielonej (osiedla Wesołej oddzielone od siebie lasem).

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]