Rembertów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Rembertów – dzielnica Warszawy nazywana powszechnie „warszawskim zadupiem” lub po prostu „Rembridż”. Rembertów jest otoczony w 70% lasem, a w 30% żelbetonowym płotem. Jedyną drogą ucieczki z Rembertowa jest ulica Marsa, prowadząca na Pragę, reszta dróg prowadzi w las.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Zadupistyczne walory Rembertowa od dawna były cenione przez wojska różnych państw, ponieważ chciały pozostać w ukryciu. Najpierw przybyli tu Rosjanie, by wybudować kilka baraków i założyć poligon artyleryjski. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, wraz z kompanami przyjechał Józek Piłsudski, by założyć tu swoją szkołę gastronomiczną, dziś znaną jako AON. Miejscówkę przejęli Niemcy, których ulubioną rozrywką było granie w pokera na służbie i wieszanie węszących Polaków. Niestety, w 1945 roku Niemcy spakowali manatki i wyjechali, a na ich miejsce ponownie przyszli Ruscy, którzy stacjonowali tutaj aż do obalenia komuny. Obecnie żyją tu w miarę normalni ludzie, astronomowie i grajki uliczni.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Młodzi mieszkańcy zwykli nazywać miejsce swojego zamieszkania „Rembricz Sity” tudzież „Hrabstwo Rembertów”.
  • Największe talenty Legia Warszawa czerpie właśnie z tutejszego klubu sportowego AON Rembertów. Stąd przybył do Legii między innymi Roger Perejro.
  • W pobliskich lasach można spotkać dziki, łosie, lisy i talibów.

Zobacz także[edytuj • edytuj kod]


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.