Mokotów

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Przyjedź na Mokotów, jeśli jesteś gotów i chcesz kłopotów.

Tede o wysokich cenach mieszkań na Mokotowie

Mokotów – przepiękna dzielnica równie pięknego miasta Warszawy. Mała ojczyzna Hemp Gru.

Charakterystyka[edytuj • edytuj kod]

Cytując znanego radzieckiego architekta Josefa Dżugaszfiliego, jej głównego twórcę i piewcę, można stwierdzić, że o jej architektonicznej sile świadczy przede wszystkim kolorystyka elewacji oraz brak jakichkolwiek udziwnień i zdobień na zabytkowych budynkach i na głównych arteriach komunikacyjnych. W ogóle brak czegokolwiek.

To tu znajduje się Pole Mokotowskie, czyli największy psi wybieg w Warszawie (chociaż większa część Pola, jak sama nazwa wskazuje, znajduje się na Ochocie). To tutaj buduje się mieszkania za 3 miliony. To tutaj mieszkają snoby. To tu, na Esgiehu studiują największe bufony w Polsce.

Tuż obok Pola Mokotowskiego, praktycznie rzecz biorąc na styku trzech dzielnic – Mokotowa, Ochoty i Śródmieścia znajduje się charakterystyczny pomnik, iście sarmacki, którego nazwa oficjalna to pomnik Jazdy Polskiej, od którego bierze swą nazwę rondo Jazdy Polskiej. Jednak ze względu na jego lokalizację między Polem Mokotowskim a akademikiem Riviera, czyli w magicznym kręgu najgorszych mordowni w Warszawie, jak również mając na uwadze duch sarmatyzmu zionący z cokoła (nawet koń zdaje się już gonić na oparach), rondo to nazywane bywa też rondem Jazdy Po Pijaku.

Rejony[edytuj • edytuj kod]

Mokotów generalnie dzieli się na Górny, czyli ten co na górze, i Dolny, czyli ten co na dole. Ten na Górze leży na skarpie i ma ładny widok, a na dole leżą Łazienki i Czerniaków. Na górnym Mokotowie, znajduję się Stary Mokotów – jak sama nazwa wskazuje, budowane są na nim nowe bloki, baseny i remontowane parki. Linia podziału geograficznego na dół i górę Mokotowa jest równoległa do linii podziału klasowego tubylców. W praktyce jednak odróżnienie dolnomokotowskiego oprycha od górnomokotowskiego hipstera może być trudne, zwłaszcza kiedy w okolicach hamburgerowni przy Puławskiej trafimy na osobnika w dresie i w kapeluszu. Ci w dresie zwykle zamieszkują ulice Racławicką, Wiśniową oraz Dąbrowskiego. Serdecznie odradzamy pojawiać się w tych rejonach w szaliku innego klubu niż Legia (chyba że jesteś miłośnikiem biegów długodystansowych).

Natomiast centrum Mokotowa jest tam, gdzie jego najgustowniejszy obiekt budowlany, czyli w okolicach Galerii Mokotów. W Galerii Mokotów skupia się cały handel, kultura i sztuka dzielnicy. Spotkanie celebryty bardzo prawdopodobne. Popularny Galmok charakteryzuje się tym, że wejście na pięterko wiąże się z szokiem kulturowym. Ceny o 1000% wyższe niż na parterze, za to toalety odrobinę czystsze. Wiadomo, co Mokotów to Mokotów. Co góra to góra a co dół to dół. Celebrytów w Galmoku bywa zwykle więcej, niż w znajdującej się nieopodal Telewizji. Z kolei pomiędzy Telewizją a Galmokiem rozpościera się krajobraz nie tyle gwiezdny, co księżycowy, tu i ówdzie porośnięty bujnie i radośnie przez chaszcze i inne krzaczory.

Komunikacja[edytuj • edytuj kod]

Mokotów posiada komunikację z resztą Warszawy dzięki metru. Pozostałe środki komunikacji grzęzną w korkach i nieznane są ich dalsze losy. Unikalna sieć drogowa została przemyślana jeszcze we wczesnym średniowieczu.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Koniec autostrady.jpg Ten artykuł dotyczy jakiejś pipidówy, sądząc po jego rozmiarze. Jeśli sprzeciwiasz się zaniżaniu znaczenia tej metropolii – rozbuduj go.