KSP Polonia Warszawa

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Kto nie skacze ten za Legią! Cwel! Cwel!

Kibic Polonii o Legii

Polonia K, Polonia S, Polonia zawsze kCenzura1.svgą jest.

Przyśpiewka Legionistów o Polonii

A oto piłkarze Polonii i ich piąty trener w tym sezonie.

Komentator o Polonii

KSP Polonia Warszawa – mały klubik piłkarski Warszawy, któremu kibicuje aż 0,1% mieszkańców Warszawy. Rozwinięcie skrótu KSP oznacza Komenda Stołeczna Policji. Obecnie gra gdzieś w okręgówce, ale jego alter ego, czyli przemalowana gęba Groclinu, kupiona przez prezesa Polonii Warszawa, tej Kaespe, bo ta w okręgówce to SSa. W 2012 roku klub przejął Ireneusz Król, który później doprowadził do bankructwa klubu. Po oczyszczeniu się z wroga wewnętrznego Polonia powstała niczym feniks z popiołów i pofrunęła do IV ligi.

Szczytowym osiągnięciem klubu było pokonanie drużyny CS Tiligul-Tiras Tiraspol z Naddniestrza w 1999 roku.

Estadio K6[edytuj • edytuj kod]

Przecudowny stadion piłkarski, mogący pomieścić pięć tysięcy kibiców wypełnia się zazwyczaj prawie całkowicie. Prawie, gdyż klub nie ma w zwyczaju zarabiać na kibicach przyjezdnych przeznacza dla nich jakieś trzysta biletów.

Odwiedzając obiekt trudno nie być pod wrażeniem. Należy wspomnieć, iż stadion zbudowano całkowicie z pieniędzy kibiców, zebranych na jednym meczu, gdyż radni miasta zapominali cały czas uwzględnić tego wydatku w każdym budżecie. Ponad trzecią kondygnacją na trybunie zwanej „kamienną” znajduje się taras widokowy, do którego można się dostać niedziałającą windą. Trybuna „kamienna” została tak nazwana, gdyż odpowiadający za większość przychodów klubu milioner Dżej Dablju Wojciechowski zbudował ją z marmuru.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Przyjecie.jpg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny piłki nożnej. Jeśli odróżniasz Borubara od Perejry – rozbuduj go.