Bielany (Warszawa)

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Bielany – dzielnica Warszawy, położona pomiędzy Żoliborzem a Łomiankami, na lewo od Wisły. Charakteryzuje się unikalnymi warunkami naturalnymi dzięki obecności Huty Warszawa, Lasu Bielańskiego i Puszczy Kampinoskiej w tle. Kiedyś ktoś postawił tam sztucznego słonia sugerując, że dzielnica to jeden wielki cyrk. Jednak te gamonie z Bielan zaczęły czcić słonia jako lokalne bóstwo. Księdzu Wojtkowi (znanemu z jednego z filmów-filarów polskiego internetu jako ksiądz od podawania mikrofonu w odcinku Ziarna z papieżem) to nie przeszkadza bo sam w tym cyrku robi za pół zespołu, trampolinę i trapez.

Warunki naturalne[edytuj • edytuj kod]

Dzielnicę tę otacza puszcza – Las Bielański, w którym zaginęło więcej ludzi, niż butelek po winie. W sercu bielańskiej puszczy znajduje się klasztor oo. Kamedułów, nazwanych Bielanami, którzy zajmują się chowem osła, wypożyczanego następnie na różne wystąpienia polityczne. Jest także Dom Kontemplacyjny, w którym wikarzy „w samotności i skupieniu” modlą się całymi dniami (a zwłaszcza nocami).

Powszechnie znane jest też zjawisko występowanie tzw. bielańskiego trójkąta bermudzkiego. Jest to miejsce gdzie samoloty tracą nawigację i rozbijają się o zagubione statki (prawie jak w Lostach), a ci nieszczęśnicy przemierzający tę czarną dziurę między Przytykiem, Przy Agorze i Wolumenem szukający zgubionych telefonów czy zębów często nigdy nie odnajdują drogi do domu.

Do tradycji letniskowych nawiązuje klimat ulicy Marymonckiej. Regularne awarie sieci kanalizacyjnej sprawiają, że okolice styku Starych Bielan, Marymontu-Kaskady i AWF osnuwa charakterystyczna nuta zapachowa, znana koneserom jako fragrance no.2, lub po prostu znowu wieje gównem.

Rejony[edytuj • edytuj kod]

Posiada objazdowo stacjonujący bazar, strategicznie zbędny dla naszego państwa, o nazwie Wolumen. Na targu tym można od miłej staruszki, która przyjechała z prowincji, zakupić serek wydojony wprost z krowy serowej oraz, po wyjawieniu tajnego hasła, zamówić nielegalne rzeczy z zagranicy (lub też kablówkę). Można tam zobaczyć swoje radio lub komórkę.

Na Bielanach jest poddzielnica Chomiczówka, gdzie mieszczą się składnice bojowych chomików (w hurcie już od 9,99 zł) na terenie fortu Wawrzyszew, zamaskowanym osiedlami domków jednorodzinnych wokół fosy.

Wawrzyszew, Piaski, Wrzeciono – blokowiska, zamieszkałe przez mieszkańców blokowisk, którzy są imprezowiczami.

Radiowo – okolica w sam raz dla osób lubiących świeże, czyste powietrze. Jest tu wysypisko śmieci, które ma być przerobione na stok narciarski, więc nasze wnuki nie będą musiały jeździć do Zakopanego. W godzinach szczytu można tu podziwiać jedyny w Warszawie (a może i w Polsce) korek ze śmieciarek.

Komunikacja[edytuj • edytuj kod]

Bielany posiadają wyśmienite perspektywy na komunikację – dzięki budowie trasy S-7 już wkrótce ma zniknąć ulica Księżycowa, słynna z testów radzieckich pojazdów księżycowych Łunochod dla swojej unikalnej nawierzchni. Dzięki budowie Mostu Północnego mieszkańcy Białołęki mogą przyjechać na Bielany i skorzystać z metra, a mieszkańcy Bielan mogą nie wychodzić z domu dzięki korkom ulicznym w każdym kierunku.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]