Gwóźdź logo.svg
Wyniki Gwoździa 2021 już są!
Zobacz jaki tekst z Nonsensopedii zdaniem czytelników jest najlepszy.

Łomianki

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wielki Mur Chiński Łomiański

(...) właśnie w Łomiankach znajduje się wiele warsztatów naprawy samochodów. W takich peryferyjnych warsztatach stosunkowo najłatwiej, bo i najmniej są one na widoku, o przeróbki kradzionych pojazdów. Niektóre tylko z pozoru zajmują się usługami.

Kapitan Żbik

Patrzę na Łomianki, myślę że to jest gówniany sen, więc żeby bardziej wkuCenzura1.svgć się odpalam TVN.

Gospel o Łomiankach

Łomiankimiasto w województwie mazowieckim w powiecie warszawskim zachodnim, położone pomiędzy Wisłą a Puszczą Kampinoską, okrakiem na trasie gdańskiej i bokiem do Wisły. Miejscowość słynna z szemranych warsztatów, kiepskich piekarni i panów G. Dzięki unikalnym rozwiązaniom komunikacyjnym niezapomniane miejsce relaksu tysięcy kierowców jadących na Mazury, Wybrzeże i z powrotem.

Nazwa[edytuj • edytuj kod]

Łomianki to nazwa oficjalna wskazująca na posiadanie wiele wspólnego z podstawowym narzędziem serwisu samochodowego o wdzięcznej nazwie łom. Nazwa ta ewoluowała w czasie od Słomianek (Łomianki w okresie odkrycia przez ludzkość, że trawa jest jadalna) do Złomianek (początki motoryzacji w Polsce). Z uwagi na wielu słynnych mieszkańców bądź też otwarcie sklepu Oszą znane też są pod nazwą Oszołomianki.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Wieś Łomianki w pewnym momencie została miastem ku zaskoczeniu miejscowej trzody chlewnej i drobiu. Miejscowość rozwijała się bujnie w peerelu jako azyl dla spadochroniarzy z prowincji, którzy nie trafili w Warszawę. Kwitło tu badylarstwo i prywata, dzięki czemu przez lata wykształciły się tu miejscowe elity. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się biedoty, miejscowi obszarnicy zablokowali budowy bloków.

Nieodłączny związek z motoryzacją datowany jest od czasu prób przejechania miejscową drogą do Modlina przez pierwsze samochody. To doświadczenie umożliwiło powstanie tu fabryki sprężyn i resorów, znanej jako POLMO. Dodatkowo powstały różne szemrane dziuple pozwalające na wtórne wykorzystanie i utylizację pojazdów.

Części składowe[edytuj • edytuj kod]

  • Buraków – nazwa wskazuje na związek z burakiem. Samo życie.
  • Dąbrowa – wieś w granicach miasta, niezrealizowane letnisko, tajna kwatera na wypadek wojny atomowej rozgrabiona przez złomiarzy, a na dokładkę kwatera Pięknego Romana[1].
  • Łomianki Centralne – tu gdzieś jest ratusz w trzech siedzibach.
  • Reszta – szkoda gadać.

Komunikacja[edytuj • edytuj kod]

Przeważnie własna. Ludność z furmanek przesiadła się w fury, a kwalifikacje pozostały. Połączenia ze stolicą zapewnia linia Ł. Kiedyś tu była kolej, ale Niemcy rozebrali.

Gospodarka[edytuj • edytuj kod]

Łomianki są znanym liderem biznesu. Szczególnie small biznesu. Typowa firma składa się tu z prezesa, zastępcy, trzech dyrektorów i pracownika fizycznego. Liderem w zatrudnieniu jest tu miejscowa spółka zajmująca się wodociągami i kanalizacją. Jedno i drugie kiedyś będzie.

Atrakcje[edytuj • edytuj kod]

Podstawową atrakcją jest prom na Białołękę, dzięki któremu ta renomowana dzielnica Warszawy posiada kontakt z cywilizacją na warszawskim brzegu Wisły.

Inną atrakcją jest przejażdżka ulicą Warszawską, która dostarcza niezapomnianych wrażeń porównywalnych z przejażdżką po aborygeńskim miasteczku w centrum australijskiej pustyni. Zasada każdy orze w którą może jest tu jedyną zasadą i nie zależy od kierunku jazdy ani części drogi.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

Przypisy

  1. Jak wieść gminna niesie już nie.