FotoŁowca 2022 – głosowanie
Pomóż nam wybrać najlepszy strzał w FotoŁowcy 2022! Głosować może każdy, nie trzeba się nawet rejestrować.

Stara Miłosna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

twoja Stara Miłosna – osiedle w Wesołej, od 2002 roku lansujące się tabliczką z napisem Warszawa przy głównej autostradzie szerokopasmowej Trakcie Brzeskim, którego mieszkańcy są przekonani, że są fajni, bo mają Lidla. Środek osiedla przecina wonna, krystalicznie czysta rzeka, będąca schronieniem dla osiedlowych śmieci, nazywana Kanałkiem Wawerskim. Infrastruktura od zawsze na najwyższym możliwym poziomie, każda, nawet najmniejsza zapyziała uliczka jest pokryta asfaltem bądź co najmniej schludnymi, gładkimi płytami betonowymi.

Komunikacja[edytuj • edytuj kod]

Ze Starej Miłosnej wszędzie jest blisko, do dzielnicowego ratusza trzeba się tułać autobusem, do Ronda Wiatraczna jeszcze dalej tułać się autobusem, a do Centrum mieszkańcy tułają się niczym Odys przez 10 lat po morzach i oceanach. Jest to zasługą autobusu linii 502, najczęściej kursującego warszawskiego autobusu, najbardziej punktualnego, zawsze jeżdżącego właściwą trasą i zatrzymującego się na każdym przystanku oraz 63867389457698347 autobusów linii 700 coś, jeżdżących gromadnie od różnych podwarszawskich wsi do Ronda Wiatraczna. Atrakcją turystyczną jest również 315, który jako jedyny kursuje w godzinach około południowych, w weekend i w każde święta.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

  • Podróżni trafiają do Starej Miłosnej, kierując się wielką, złotą literą M górującą nad krajobrazem.
  • Będąc w Miłosnej nie zdziw się, jeśli nagle obok ciebie przejedzie sobie jakiś autobus, chociaż jego trasa przebiega kilka kilometrów dalej, przemaszerują obok ciebie kaczki, które opuściły Kanałek wraz ze swoim potomstwem czy idąc w czasie deszczu utopisz się, bo postanowisz przejść przez kałużę, która sprytnie zamaskowała kilkumetrową dziurę w jezdni.
  • Jak wpiszesz Stara miłosna w Google, wyskoczy ci Wesoła zamiast Starej Miłosnej.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]