Muka

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Budda też robił mukę

Muka!

Twój nieogarnięty kolega z klasy o muce

Muka – dżentelmeńska gra podwórkowo-patologiczna polegająca na nabraniu kolegi poprzez pokazanie mu muki. Mukę robi się poprzez zrobienie kółka z kciuka i palca wskazującego i rozprostowanie reszty palców. Obecnie rozrywka ta, delikatnie mówiąc, gryzie piach zapomnienia, mniej więcej od 2016 roku.

Jak grać?

Zasady gry są banalnie proste. Szukasz kolegi lub koleżanki, który jest słabszy od ciebie fizycznie (silniejszy może zastosować lustro) oraz mało spostrzegawczy (wtedy nie rozerwie muki). Ukrywasz mukę poniżej pasa według zasady. Gdy podejdziesz do kolegi, szukasz sposobu, aby ten spojrzał na nią, a gdy to się stanie, mówisz: Muka i uderzasz go pięścią w ramię, a następnie uderzasz ponownie, tylko, że pełną ręką.

Inne warianty gry

Nawet Jan Paweł II robił mukę!

Ze względu na dotychczasowe niespisanie zasad powstało kilka alternatywnych typów gry. Są to między innymi:

  • Muka combo – uzyskuje się ją poprzez złapanie palca wkładającego lub poprzez serię pytań:
(Imię przeciwnika)?
Co?
Muka Combo
Mukę tę wykonuje się poprzez uderzenie w plecy i kark;
  • Muka patologiczna – dosłownie działa tak samo jak muka, tylko dostajesz w twarz;
  • Muka stop – gra znana też jako muka wytrwałości. Zasady są prawie takie same jak przy klasycznej muce, ale nie dostajesz tylko jednej muki, zaś serię uderzeń pięścią, które przerywasz powiedzeniem stop[1]. Im więcej muk dostaniesz, tym jesteś bardziej hardkorowy;
  • Muka dublet – robi się ją robiąc „lornetkę” z palców i gdy ktoś na ciebie spojrzy mówisz: Muka dublet. Wtedy uderzasz go w obydwa ramiona.

Przypisy

  1. Nie dotyczy małych wiejskich szkół.