Użytkownik:BagsioPL/Moderus Gamma

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
< Użytkownik:BagsioPL
To jest najnowsza wersja artykułu edytowana „04:18, 25 sty 2023” przez „BagsioPL (dyskusja • edycje)”.
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

Uwaga, pojazd uszkodzony.

Najczęściej spotykana w tym tramwaju zapowiedź głosowa
To o dziwo jedzie!

Moderus Gamma (pot. Gamoń) - ultranowoczesny tramwaj produkowany przez, a jakże, Modertrans Poznań od roku 2016[1]. Miał on być w 100% niskopodłogowym pojazdem, a wyszło jak zwykle. Tymi tramwajami konnymi przyjemność mają się wozić mieszkańcy miasta hau-hau, obywatele Breslau, a także i w pływającym mieście się znajdą.

Historia[edytuj • edytuj kod]

Projektanci w Murdertransie mieli mokre sny o istnieniu Gammy już od momentu założenia firmy. Próbowali ją już wcisnąć Bydgoszczy w 2007 roku, aczkolwiek klepali oni biedę i stać ich było co najwyżej na pudrowanie trupów, także perła pułnocy wybrała ofertę lokalnej Pesy. Do projektu powrócono dopiero w 2013 roku za sprawą dofinansowania z Unii Ojropejskiej i paru groszom przyoszczędzonym na używaniu podzespołów ze starego, dobrego Klakusia. Przez cały rok 2016 dniami i nocami pracownicy zakładu opierSłuchacz jedynego słusznego radia ocenzurował ten niegodny fragmentli się budowali i budowali, aż wybudowali niebieski prototyp. A dalej jak się potoczyło, to wszyscy wiemy.

Odmiany[edytuj • edytuj kod]

Gammy produkowane są w najróżniejszych smakach, oto niektóre z nich:

  • LF 01 AC - prototypowy wóz, po raz pierwszy zawitał na torach w listopadzie 2016 roku. Jego ulubionym miejscem jest szopa, gdzie chętnie zjeżdża nawet przed końcem zmiany. Obecnie służy w Poznaniu na wystawie zajezdni Franowo. Próbował również swoich sił w Wolnym Mieście Gdańsk, a także we Wrocławiu.
  • LF 02 AC - pierwsza seryjna wersja tramwaju, której również dla pyrusów przywieziono 30 sztuk. Pojazd jest wyjątkowo cichy, czemu sprzyja plastikowa konstrukcja uniemożliwiająca rozmowy przy prędkości powyżej 10 km/h[2]. Podłoga jest oficjalnie niska w 100%, aczkolwiek nikt nie zauważył faktu, że nad wózkami została ona podniesiona.
  • LF 03 AC BD - identyczny jak wyżej, tylko jeździ na Naramowice, ma jedną parę drzwi na stronę mniej i połowa siedzeń została obrócona o 180 stopni. Zaprowadził on do grobu niemiecką precyzję, chociaż sam nie jest lepszy.
  • LF 05 AC - jednoczłonowa, również prototypowa zabawka dla dzieci, która od przodu wygląda jak po spotkaniu z kowadłem. Często stoi wraz z zepsutym LF 01 AC na poznańskim Franowie, z tym, że w przeciwieństwie do starszego i większego brata jedynie manewruje po zajezdni.
  • LF 06 AC - rodzący się w bólach i z opóźnieniem godnym PKP dla łodzian wynalazek, który z wyglądu oraz konstrukcji przypomina dziecko wrocławskiej Szkody Škody i własnego prototypu. Wbrew nazwy ma on tylko ok. 80% niskiej podłogi.
  • LF 07 AC - wrocławski potworek, z zewnątrz prawie identyczny z poznańskim. Trafił w dziesiątkę, bo idealnie wykoleja się na torowiskach. Mają bardzo spójną numerację - wszystkie wozy noszą numery w zakresie 33xx, tylko jeden dostał 202.
  • LF 10 AC BD - budowany dla, o zgrozo, niemieckiego Woltersdorfu jednoczłonowy pierdzik. Długością i konstrukcją przypomina stozłomkę, ale czoła dostał identyczne z poznańskimi i jest on w pełni niskopodłogowy.

Wrażenia z jazdy[edytuj • edytuj kod]

Moderki, jak już wyżej zostało wspomniane, są idealnymi tramwajami dla introwertyków, bowiem rozmowy w nim są niesłyszalne i nie powodują u takich ludzi stresu. Szukający wrażeń mogą też przejechać się nimi po rozjazdach, które ułatwiają breakdance poprzez znaczne trzęsienie się pojazdu. Motorniczym do kabiny załadowano radio w celu zagłuszenia wysokiej jakości pojazdu, przez co oni sobie wóz cenią. A przynajmniej do momentu, aż nie będą musieli nim wracać z pracy.

Przypisy

  1. Tak naprawdę to 2018, w 2016 zaprezentowano tylko prototyp
  2. Na rozjeździe należy podzielić tę wartość przez siebie


Znak A-34.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny transportu. Rozbuduj go – nie przejedziesz się na tym.