Ołówek

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

Ołówek – środek piśmienniczy stworzony przede wszystkim do tworzenia rysunkowych pornoli. Później używany – z niechęcią – w zeszytach ćwiczeń i na testach w amerykańskich szkołach.

Pierwsze wejrzenie

Ołówek składa się z paru elementów:

  1. Rękojeść – najdłuższa część ołówka. Zwykle dobrze się ją trzyma, lecz maleje w czasie używania. Dobra do zadawania ciosów ogłuszających.
  2. Ostrze – dolne zakończenie ołówka, zwykle składające się z grafitu, napełnionego jadem kobry, czasem pozostawia po sobie czarny, zmazywalny ślad (patrz: gumka) oraz drewnianego, ostruganego elementu, nadaje ołówkowi szpanerski wygląd. Ostrze zwykle służy za broń kłującą.
  3. Zakończenie – nieraz jest to gumka włożona w metalową otoczkę. Po usunięciu gumki, może służyć za broń krótką użyteczną w starciach w zwarciu.

Drugie wejrzenie

Ołówek nie ma drugiego wejrzenia (ale ma dwa, ew. trzy końce).

Trzecie wejrzenie

Ołówek ma to do siebie, że się łamie. Oprócz tego występuje w wielu twardościach. I tak zaczynając od tego, którym można kruszyć skały H93, aż po gumowy B48. Czym miększy, tym łatwiej goją się zadane nim rany. B od numeru 14 w górę, nie nadaje się do walki przez swą zbytnią miękkość i łamliwość (od B30 nawet przez owej łamliwości brak – właściwości gumy).

Zestaw rysownika

Każdy rysownik ma w swym zestawie:

  1. Ołówek
  2. Strugaczkę
  3. Gumkę (zwykle Unimil/Durex)