Poradnik:Jak pisać blog
Jak pisać blog – poradnik
Blog pokemoniasty
Przed rozpoczęciem musimy zaopatrzyć się w następujące rzeczy: serwer (o tym dalej), oryginalny system Microsoft Windows XP wyposażony w program Microsoft Paint oraz Microsoft Internet Explorer 6.
Wybór serwera
Oczywiście najbardziej cool serwerem blogowym jest Onet. Niektórzy także próbują przechowywania swoich blogów na eblog.pl lub blox.pl lub pinger.pl lub mylog.pl
Pismo
Piszemy pismem pokemoniastym. Tekst obficie oblewamy emotikonkami lub znakami emotikonopodobnymi. Najbardziej trędi są oczywiście emotikonki graficzne, tzw. gify, ale o grafikach później.
Treść
Aby ułatwić dalsze rozważania wprowadźmy pojęcie „wirtualnej osoby piszącej”, w którą podczas pisania bloga się wcielimy. Osoba ta oczywiście musi być dziewczyną. Chłopcem też, ale taki chłopak musiałby być trans. Dobrze byłoby, gdyby taka osoba lubiła jakąś książkę lub film – Harry'ego Pottera czy cokolwiek. Wtedy w blogu umieszczałaby romantyczne historie jej ulubionego bohatera. Jednak główną treścią bloga powinny być różne (im głupsze, tym lepsze) historie życia codziennego – że w szkole dostała szóstkę, że poznała chłopaka, że chłopak ją rzucił itp. Można także pisać o życiu gwiazd: że Paris Hilton bla bla bla, że Doda bla bla bla, ale pisanie o tym wymaga „siedzenia w temacie”. I na koniec: taka osoba musi lubić konie, psy lub koty.
Projekt strony
Aby ekstremalnie wkurzyć użytkowników ekranów o rozdzielczości 800x600 oraz łącz modemowych, a także epileptyków, wrzucamy tyle grafik, aby do przeglądania strony w całości potrzebny był profesjonalny ekran panoramiczny, do ściągnięcia ich w rozsądnym czasie potrzebne było łącze 12 Mbps, a oglądanie ślicznych migających brokatowych gifów wywoływało oczopląs. Jako nagłówek należy dać wielki banner z nazwą naszego bloga, a w tle jakieś tam lalki. Z boku należy dać niezbędne na każdym blogu gadżety: zdjęcie tego, co się dzieje na TVN (wejdź na stronę TVN, gdzieś tam to jest), pogoda na dziś z Super Ekspresu i inny szajs, który uda się wygrzebać. Musi tam być także zdjęcie jakiegoś psa, konia, kota czy innego czegoś, co lubi wirtualna osoba pisząca. Musi tam być także lista ulubionych stron i gier/animacji Flash, które lubi wirtualna osoba pisząca. Ewentualnie tekst jakiejś piosenki. Pamiętajmy także, aby od czasu do czasu wstawiać różne atrakcje: konkursy (twarz gwiazdy, oczy chlaśnięte czarnym kwadratem w Paincie i pytanie kto to jest. Za 1 miejsce 9 komentarzy na bloga zwyciężczyni, dla drugiej 6, dla trzeciej 3). No i, gdzie się da, należy wstawiać tekst: KoM3Nt0vAć M0Y3g0 $ł!T Bl0g4sQuA!!!!
Emo blog
Tutaj, tak jak w przypadku bloga pokemoniastego, najlepszym serwerem jest OnetBlog. Dla bardziej wytrwałych dopuszcza się założenie bloga na Mylog.pl, gdzie można sie popisać umiejętnością pisania HTML-a.
Wygląd bloga
Tło emo bloga powinno być barwy czarnej, ewentualnie różowej/czerwonej. Aby zadowolić potencjalnych czytelników, szerokość emo bloga zazwyczaj jest dwukrotnie większa niż wielkość ekranu. Emo blog musi zawierać:
- tekst jakiejś piosenki (najczęściej spotykane to Tokio Hotel, Avril Lavigne lub innego mhrocznego wykonawcy);
- nieludzką ilość „gifqów”;
- album ze zdjęciami ulubionej mhrocznej gwiazdy;
- album z emozdjęciami autora;
- ok. 100 linków;
- tak jak w przypadku blogów pokemoniastych, piszemy pismem pokemoniastym.
Treść
Jak wszystkim powszechnie wiadomo, życie emo pełne jest niezrozumienia i cierpienia – taki musi być też ich blog. A więc: opisywanie kolejnych prób samobójczych i swojej miłości żyletki. Warto też brać udział w „KoNQr$!k@H”, gdyż jeśli nie wygramy, łatwo będzie znaleźć następny powód do poużalania się nad sobą.