Gwóźdź logo.svg
Rabini czytelnicy się wypowiedzieli – są już wyniki konkursu Gwóźdź 2021!
Zobacz który nonsensopedyjny tekst wygrał!

Poradnik:Jak robić emozdjęcia

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Medal.svg

Jak robić emozdjęcia – poradnik.

Nie masz pomysłu jakie nowe zdjęcie dodać na Facebooka? Zawsze chciałeś mieć takie mhroczne zdjęcie jak mają niektórzy, ale nie wiedziałeś, jak je wykonać? Ten poradnik wszystko wytłumaczy, czego unikać, jakie techniki stosować, jakie pozy przybierać. Wszystko czytelnie opisane i zilustrowane graficznie. Prekursorem tego typu zdjęć jest znany fotograf HanOwa, jego styl podbija serca młodych Polaków.

Na początek kilka ogólnych zasad:

  • Statyw jest twoim wrogiem.
  • Samowyzwalacz również.
  • Jeżeli nie widać większości twarzy – jest dobrze.
  • Czarno-białe foty są niesamowicie emo.
  • Zbyt duży kontrast wcale nie jest zły.

To, jak masz wyglądać już wiesz, aparat też zapewne już masz, najlepiej skorzystać z tego w komórce. Zaczniemy od zapoznania się z różnymi typami emozdjęć.

Jeszcze jedna uwaga. Emozdjęcia robi się wyciągniętą ręką z aparatem wycelowanym w siebie. Żadnego samowyzwalacza i położenia sprzętu na meblościance, statyw tym bardziej jest złym pomysłem, gdyż jest mało tró.

Z lotu ptaka[edytuj • edytuj kod]

Chyba najpopularniejszy rodzaj zdjęć nazywany niezwykle często poziomem robienia gały, charakteryzuje się objęciem większości sylwetki oraz twarzy. Kobiety dodatkowo dzięki odpowiedniej wielkości dekoltu, mogą w łatwy sposób zachęcić samców swoim optycznie powiększonym biustem. Dzięki temu, że pozostaje dużo miejsca wokół postaci, możesz je zapełnić swoją mroczną poezją, cytatami z łaciny bądź kleksami z krwi.

Oto rysunek pokazujący ogólny zarys postaci robiącej zdjęcie z lotu ptaka.

Fotoemo1.jpg

Możemy eksperymentować z różnymi kątami skrętu głowy oraz wysokości aparatu nad nią.

Fotoemo5.jpg

Prawdopodobnie uzyskasz efekt podobny do tego powyżej.

Poziomo z ręki[edytuj • edytuj kod]

Odmianą „lotu ptaszka” jest właśnie poziomo z ręki. Wykonuje się go właściwie identycznie jak z lotu ptaka, jednak ręka fotografującego ustawiona jest równolegle do podłogi. Ten typ fotografii można łatwo rozpoznać po tym, że sporą część zdjęcia zabiera fotografująca ręka.

Fotoemo2.jpg

Efekty wyglądają mniej więcej tak:

Fotoemo7.jpg

Ten sposób fotografowania ma jednak kilka wad. W przeciwieństwie do zdjęć robionych z lotu ptaka, odpada tutaj np. pokazywanie dekoltu. Dużą zaletą jednak jest to, że takie fotografie są mniej pospolite i stanowią fantastyczną odmianę. Dodatkowo, przez odpowiednią perspektywę, ukrywa naszą puszystość. Jedno z takich zdjęć zostało zagadką - zgadnij, gdzie są plecy?

Zbliżenie twarzy[edytuj • edytuj kod]

Również bardzo popularne. Tutaj już nie trzymamy ręki wyprostowanej, zbliżamy aparat do twarzy tak, aby w kadrze była jej połowa. Kobietom oszczędzi to pokazywania ewentualnych boczków, a mężczyźni mogą pochwalić się swoim emomakijażem.

Fotoemo3.jpg

Tutaj foto strzelamy raczej z dołu, chociaż od góry czy na wprost też są całkowicie dopuszczalne. Duża część fotografii niech będzie zasłaniana przez włosy.

Fotoemo6.jpg

Inny efekt, który możemy uzyskać. Miejsce po prawej stronie możemy zapełnić wierszami.

Zbliżenie oka[edytuj • edytuj kod]

Takiego typu foty idealnie nadają się na awatary, miniaturki, do wizytówek itp. rzeczy. Klasyka, która nigdy się nie zestarzeje. Każdy powie ci, jak piękne jest to zdjęcie, będzie wspominał jak wiele można odczytać z oczu, że to zwierciadło duszy itd. Łatwo też samemu dorabiać ideologię do zdjęcia. Nie zawadzi też szerokie otwarcie oka, dorobienie sztucznych łez wodą lub włożenie czegoś do niego. Wskazany jest czarny make-up.

Pamiętaj! Włącz funkcję makro w aparacie i przede wszystkim wyłącz flesz, inaczej strzelisz sobie nim w drugie oko!

Fotoemo4.jpg

Jeszcze retusz[edytuj • edytuj kod]

Masz już zrobione zdjęcie, możesz już je wrzucić, ale najlepiej odpal jakiś edytor zdjęć i dowal kontrastu (NeoPaint, ew Picasa lub oprogramowanie dołączone do aparatu bądź nagrywarki – programy typu Photoshop są dla lamerów). Nic tak nie poprawia wyglądu zdjęć jak prześwietlenie uzyskane poprzez zwiększenie go do 100. Nie martw się, że będziesz wyglądać nienaturalnie, innym z pewnością się spodoba! Jeśli efekt ci się nie podoba, możesz śmiało użyć swojej kreatywności i zrobić zdjęcia w sepii albo po prostu czarno-białe. Zdjęcia czarno-białe powinny wyróżniać się brakiem kontrastu. Jeśli dasz 100, jak w przypadku zdjęć kolorowych, twoja fotka nie będzie już taka emo.

Brawo, jesteś już gotów robić profesjonalne emozdjęcia. Idź i podbij świat.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]