Kal-Online
Kal Online
Kal-Online - (znany też jako 칼온라인) to gra MMORPG osadzona w świecie fantasy, dziejącym się w głowach pracowników Inixsoftu. Każdy nowy gracz otrzymuje po założeniu konta za darmo 100 kal pointów, na które może sobie popatrzeć.
Ten artykuł został umieszczony na liście stron do usunięcia. Strona głosowania nie została jeszcze utworzona. Ten, który wstawił ten szablon, musi kliknąć w [{{fullurl:Nonsensopedia:SDU/Błąd – niepoprawny czas/Kal-Online|action=edit&preload=Szablon:SDUdodaj&editintro=Szablon:SDU_dodaj_wstęp}} ten link]. |
Klasy Postaci
W grze mamy do wyboru 3 klasy postaci:
Mu-Sa - rycerze, mięso armatnie, wyłącznie mężczyźni. Z racji, że dużo pakują, ich mózgi znacznie się skurczyły. Ich ulubione słowo to "HUA!!!"
Goong-Soo - łucznicy, z niewiadomego powodu są nimi tylko kobiety. W unieszkodliwianiu wroga nie przeszkadza im nawet fakt, że nie posiadają strzał.
Joo-Sol-Sa - magowie, również są nimi tylko kobiety. Z racji, że sporo punktów dodaje się im w inteligencje, uchodzą za najinteligentniejsze postacie w całej grze.
Nazwy w Kal Online
Nazwy przedmiotów oraz imiona NPC jakich napotkamy w grze, są dziełem wybitnych tłumaczy Inixsoftu, którym jako pierwszym w historii, udało się przetłumaczyć Koreańskie krzaczki, na przypadkowe zlepki liter, co dało im wyrazy nieznanego pochodzenia oraz znaczenia. To właśnie dzięki ich wysiłkom, w grze spotkamy takie postacie jak: HyuugJoo-SeungGong, Jin-Haeryang, czy znajdziemy takie przedmioty jak: Maegak Hwandoo Saehyung Big Sword, Gang Chul GooGap itp.
Tłumacze, jak sami twierdzą, zawdzięczają swój sukces jedynie 6-iu browarom oraz jednej butelce szampana.
Co roku odbywają się zloty kalo-maniaków, gdzie gracze z całego świata próbują wymawiać na czas najtrudniejsze słowa. Zwycięzca otrzymuje dyplom oraz kolejne 100 kal pointów.
System Kal Shopu
System Kal Shopu polega na tym, że gracze wymieniają prawdziwe pieniądze, na kal pointy. Za te punkty, można kupić specjalne przedmioty, które zaraz po kupnie zostaną skradzione przez scamerów. Następnie poszkodowany kontaktuje się z Inixsoftem, inixsoft uznaje, że poszkodowany chce wyłudzić darmowe kal pointy i banuje mu konto. Wtedy poszkodowany zakłada nowe konto, gdzie widzi 100 darmowych kal pointów, które zachęcają go do kupna większej ilości. Ten znowu kupuje przedmioty i znów jest okradany i zaczyna się błędne koło. W ten sposób działa Kal Shop.