Poczta Polska
Ufff... Ech...
- Pani Krysia głęboko wzdycha przy męczącej pracy
Paaaani Kryyysiuuuu, jest klient pod okienkiem.
- Pani Basia podczas ośmiogodzinnej przerwy na kawę
Poczta Polska – jedna z najefektywniejszych polskich instytucji, zajmujących się przechowywaniem przesyłek na czas bliżej nieokreślony.
Urząd ten nie pozwala na bierne spędzanie czasu przed Internetem czy TV, ponieważ paczkonosze bądź listonosze w ramach akcji "Żyj zdrowo i wesoło" zostawiają u odbiorców tylko awiza z adnotacją "Odbiorcy nie zastano", nie próbując nawet dostać się do skrzynki pocztowej adresata, bądź w przypadku przesyłki o większych gabarytach niż list polecony o wadze 50 gram, do domofonu. Po przesyłki trzeba udać się samemu do Urzędu Pocztowego, który oddalony jest od miejsca zamieszkania nieraz o kilka kilometrów.
Logo Poczty reprezentuje puzon i nieregularnie powykrzywiana strzała, mówiącą nam, że nasza przesyłka, nadana z Warszawy do Żyrardowa zachaczy o Uzbekistan, Peru i Mozambik i przeleży tam wystarczająco długo, by dwukrotnie minął czas wyłączania komputera u nie jakiego nonsensopedysty EMule13
Budynki Poczty to piękne, eklektyczne budowle mieszające nowoczesność, barok, średniowiecze i gierkowskie blokowiska. Charakteryzują się wspaniałą elewacją na zewnątrz i udekorowanym, niezwykle rozległym wnętrzem, często obleganym przez zwiedzających z awizem bądź kwitkiem przelewu bankowego.
Na wyposażeniu Urzędu Pocztowego najczęściej znajdują się:
- jedna, ostentacyjnie miła, ciągle pijąca kawę Pani Krysia, której płacą za uprzykrzanie życia upierdliwcom
- długopisy połączone sprężynką z blatem
- plik kwitków, paprocie i pelargonie
- 3 fotele biurowe
- 4 okienka do obsługi upierdliwców
- 20 kartoników z napisem "Okienko nieczynne"
- 15 ekspresów do kawy.
Okienka do obsługi upierdliwców są regularnie i bardzo starannie oblepiane wszelkiego rodzaju plakatami, mającymi wzmacniać szklaną konstrukcję przed awanturującymi się Allegrowiczami, czy kuzynami ciotek z Kangurolandu czekającymi zdecydowanie za krótko na przesyłkę.
Oprócz rzucania czego popadnie w szyby okienka i rytmicznego uderzania w nie pięścią bądź kopania, popularne jest też darcie mordy do niewielkiego otworu, którego zadaniem jest umożliwienie wręczenia łapówki i kwitku/awiza.
Aby uniknąć tego typu zaburzeń porządku publicznego, Zarząd Poczty w porozumieniu z pocztową Solidarnością i Totalizatorem Sportowym wydał niżej umieszczoną tabelę:
Czas przesyłu listu zwykłego: | Około 200 dni i 7 minut |
Czas przesyłu listu priorytetem: | Około 60 dni, 23 godziny i 59 minut |
Czas przesyłu paczki zwykłej: | Około 400 dni |
Czas przesyłu paczki priorytetowej: | Około 5689 dni +- 6 dni |
Czy wiesz, że...?
- aby dotrzeć do czynnego okienka należy minąć 10 "chwilowo zamkniętych" i ustawić się w 5 kilometrowej kolejce?
- w okienku wpłat na konta bankowe najlepiej kupuje się kawę mieloną?
- pracownica Poczty Polskiej potrafi przecisnąć paczkę większą od Ciebie przez szparkę w okienku?
- idąc wpłacić pieniądze na konto mając tylko banknot, którego nominał jest 3 złote wyższy od kwoty przelewu nie będzie jak wydać reszty?
- ulubioną rozrywką listonoszy jest agresywne dzwonienie do domofonu, a także trzaskanie skrzynką?
- znajdując w paczce, zamiast wypasionej komóry, cegłę lub ziemniaka, na negatywa niekoniecznie zasłużył sprzedający ją Allegrowicz?
- z troski o pojazdy paczkonoszy - Żuka, Lublina lub Transita, lepiej nie wysyłać paczek o wadze większej niż 2 kilogramy?
- ładny uśmiech i wzorowo obywatelska postawa nie uchroni Cię od obsłużenia jak najzwyklejszego menela?
- 737px-Europe topography map.JPG
Możliwe jest też, że to na trasie pokonywanej przez paczki twórcy loga czerpali swoje inspiracje