Impreza
Impreza (lac. partus: 1.Sex wóda dziwki wóda koks muzyka taniec sex) ciąg przyczynowo-skutkowy, który może doprowadzić do domu w stanie nietrzeźwości.
Uczestnicy
Różni ludzie, którzy różnie się od siebie różnią, różnie imprezują, wychodzą z imprezy różnymi drogami, różnie chodzą spać, z różnymi osobami, które mogą się od siebie różnić różnymi cechami zarówno fizycznymi (przylepność), jaki psychicznymi (czepliwość).
Przebieg imprezy
Przede wszystkim na imprezę można się dostać w różnoraki sposób. Najprostszym sposobem jest zaplanowanie i wybranie się na nią – nudny i nieciekawy sposób. Kolejnym jest wbicie się na imprezę nieproszonym, co może skutkować różnymi rekcjami organizatorów – szansa 50/50 (totolotek to to nie jest). Ciekawym sposobem jest dostanie się na imprezę, nie wiedząc że się na niej jest.
Pierwszym etapem imprezy jest wejście, kolejnym jest alkohol, następnie alkohol. Jeszcze nie wspomniano o alkoholu. Jest możliwość usłyszenia muzyki podczas tego przedsięwzięcia, lecz jest to tylko element zagłuszający złośliwych sąsiadów, którzy nie doceniają piękna owego ewenementu.
Z imprezy nigdy nie wraca się trzeźwym, jeżeli jesteś trzeźwy znaczy, że nie uczestniczyłeś aktywnie na imprezie i zostaniesz tym napiętnowany. Po imprezie można doznać zjawiska zwanego kacem – jest to efekt nieumiejętnego picia alkoholu, lub też przedawkowania go. Jeżeli doświadczysz tego zjawiska to masz powody do dumy, jest to bowiem również efekt aktywnego udziału na imprezie.
Prawa melanżu
Już w Starożytności czyniono pierwsze kroki w celu sformalizowania melanżowania. Do najwcześniejszych źródeł o tym świadczących należy zbiór Praw Melanżu (łac. Tua mater!), na którym został w późniejszym etapie oparty biblijny Dekalog oraz tzw. kodeks Hammurabiego. Historycy do dziś spierają się w temacie autorstwa Praw - najczęściej jako możliwych autorów wymienia się Noego, Asterixa oraz (rzadziej) Mikołaja Kopernika. Pierwotnie spisany na siedemnastu glinianych tablicach, przetrwał do dzisiejszych czasów jedynie w formie przekazu ustnego. Co więcej, przez tysiąclecia wiele praw zostało zapomnianych i przetrwało jedynie Siódme Prawo Melanżu o treści:
Szablon:Q
Co w wolnym tłumaczeniu przekłada się na:
Szablon:Q
Prawa melanżu stanowią jedyny właściwy zbiór reguł jakimi należy się kierować w czasie brania udziału w melanżu, o czym świadczy choćby encyklika papieska Nescio quid dicas (łac. Melanż zamiast Jasełek). Wszelkie inne prawa przy tym jednym tracą swą ważność.
Rodzaje melanżu
Istnieją 2 rodzaje melanżu (z ang. melange.)
Low melange- jest to impreza o bardzo wolnym tempie, bardzo popoularny rodzaj melanżu w ameryce.Towarzystwo w tym wypadku składa się z kobiet lekkich obyczajów i szpanerów. Muzyka grana na takiej imprezie ogranicza się do takich wykonawców jak Yung Berg, Soulja Boy Tell 'Em, Jibbs. Transport na taką imprezę musi odbyć się z klasą, pełen tuning samochodu poczynając na chromowanej masce a kończąc na kontrolowanym zawieszeniu każdego koła. Ubranym możemy być w luźną marynarkę sportową a na to kilka ozdób takich jak złoty pierścionek .
High melange- Dwoma słowami ostry melanż, ubiór ani to czym przyjedziemy nie jest już tak ważne, jak to co będziemy tam robić. Najczęściej odbywa się to w klubach dyskotekowych gdzie DJ gra muzykę o bardzo szybkim tempie, wszyscy nie mają nic przeciwko muzyce gdyż często ludzie uczestniczących w tego typu imprezach zażywają środki oburzające, częstym zjawiskiem jest także spożywanie bardzo dużej ilości wyrobów alkoholowych. W niektórych melanżach tego typu zdarza się zaobserwować stosunek płciowy.--89.74.161.210 20:56, 24 mar 2009 (UTC)Michał Czyżycki