Odsłownie1.svg

Wyniki Odsłownie 2021 już są! Zobacz, jak zagłosowali czytelnicy.

Polski węgiel

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Polski węgiel – polski jak polka
GOP – tu wydobywa się polski węgiel

Polski węgiel – jeden z głównych towarów eksportowych Rosji oraz obiekt polskiej dumy narodowej. Co roku, w ramach wspierania rodzimego górnictwa, Polska kupuje od dziewięciu do jedenastu milionów ton polskiego węgla, co pozytywnie wpływa na gospodarkę.

Skąd się bierze polski węgiel?[edytuj • edytuj kod]

Polski węgiel wydobywany jest w Katowicach na Syberii przez rosyjskich górników. Następnie, rosyjskimi pociągami przewożony jest przez rosyjską Białoruś na granicę polską, gdzie Polacy płacą za niego równowartość pięciu litrów wódki. Kolejnym krokiem w uzyskiwaniu polskiego węgla jest przepakowanie go w plastikowe worki z polskiej ropy wydobywanej w Arabii Saudyjskiej i sprzedawanie go jako polski produkt, wydobywany na Śląsku. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży polskiego węgla przeznaczane są na utrzymywanie ojczystych kopalń i finansowanie trzynastek dla górników.

Polski węgiel oraz ruski węgiel[edytuj • edytuj kod]

Oprócz polskiego węgla istnieje też ruski węgiel, którego nikt jednak nigdy nie widział. Funkcjonuje on bowiem tylko w sferze idei, a ewentualny zakup go jest synonimem zdrady narodowej i kolaboracji, co też czyni go czynem piętnowanym społecznie. Tak więc wszyscy Polacy kupują polski węgiel, by nie kupować ruskiego węgla.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]