Potwór (MMORPG)
Ten artykuł tak beznadziejnie zredagowano, że nawet nasz rezolutny szympans w to nie wierzy. A on cierpliwym zwierzęciem jest… Do przetrząśnięcia widłami: wszystko, co się da Jeżeli nie potrafisz operować widłami ani redagować tekstu, zajrzyj do Kanciapy przed wzięciem się za poprawę. Jeżeli nie potrafisz uzasadnić wstawienia szablonu, nie wstawiaj go. |
O kułwa! Ale orszy!
- Tibiczyk po zobaczeniu dużej ilości potworów
Potwory (MMORPG) są to zbiory pikseli łączących się w całość które razem tworzą tak zwaną grafikę. Potwory MMORPG różnią się od zwykłych potworów tym, że nie istnieją jak inne potwory na Ziemii. Takie stworzenia występują np. w świecie World of Warcraft lub koło Thais. Takie potwory można walić z aksa, lub z "ruszczki". Potwory zostały stworzone przez Boga aby gracze nie nudzili się podczas swoich wypraw, lub wykonywania Questów.
Zastosowanie Potworów
Głównym zastosowaniem takich potworów jest zdobywanie punktów doświadczenia (ekspa). Początkujący gracz zazwyczaj ekspi na Ratach lub innych motylach. Kiedy osiągnie wyznaczoną ilość XP, może zacząć huncić lub zabijać Trolle. W większości gier takie potwory zostawiają po sobie złote monety które gracz może wyciągnąć poprzez rozwerwanie flaków.
Efekty uboczne
Potwory żywią się punktami HP graczy. Jeżeli gracz pozwoli potworowi wyssać całe HP, wtedy gracz zalicza deda i gubi wszystkie cenne przedmioty. Duże ilości potworów (patrz ilustracja) mogą spowodać zawieszanie się komputera jeśli ma mniej niż 440 mhz, co jest rzadkością u graczy. Takie zjawisko, nazywane lagiem zazwyczaj kończy się dedem.
Gatunki Potworów
Istnieje wiele gatunków potworów, te, należące do najstraszniejszych to między innymi:
- Psy
- Szczury
- Wilki
- Gobliny
- Orshabaale
- Demony
- Ektoplazma
W niektórych grach występują tak zwane Bossy, są to potwory które zazwyczaj posiadają dużą ilość punktów HP, oraz można z nich wydłubać dużo monet, lub ekwipunek. Zabicie takiego potwora zajmuje przeważnie od jednej do dwóch godzin. A w zabiciu potwora musi brać udział przynajmniej piętnastu gimnazjalistów.