Kac
Kac – dolegliwość ludzi cierpiących na niedobór alkoholu we krwi. Cierpią na to admini Nonsensopedii oraz studenci kształcący się na spawacza.
Objawy
Kac występuje nad ranem i objawia się przemożną chęcią zwymiotowania lub pójścia do WC. Oprócz tego, organizm domaga się dużej ilości czystej... wody, oczywiście. Występuje również umiejętność jasnosłyszenia, która pozwala słyszeć nie tylko kroki, ale i treść rozmów ludzi znajdujących się na zewnątrz domu/bloku, zupełnie tak, jakby się tam było. Inną, rzadziej spotykaną cechą kaca jest cichy, acz niezwykle przenikliwy dźwięk, nieprzerwanie słyszalny przez ofiarę omawianej dolegliwości. Przypuszcza się, że ów wysoki ton wydobywa się gdzieś ze środka głowy, jednak nie zostało to potwierdzone naukowo. Trwają badania, mające na celu wyjaśnić do zjawisko.
Ofiarę tej strasznej dolegliwości, zwanej z greki "Kacus Imortus" męczy egzystencjalny dylemat. "Zwymiotować, czy nie zwymiotować" - oto jest pytanie! Rozwiązanie nie jest jednak tak oczywiste. Mamy tu do czynienia z paradoksem, bowiem żadna z dróg nie jest dla ofiary dobra. Sokrates, słynny menel ze Starożytnej Grecji wysnuł (za pewne w trakcie wielkiego kaca) teorię bytu: Wymiotuje, więc mam kaca. Współcześnie uważa się, że sama chęć wymiotów świadczyć może już o kacu.
Temat kaca poruszany był od zarania dziejów i doczekał się wielu tez, mających na celu wyjaśnić to zjawisko.
Sposoby
Niektórzy preferują na kaca wódkę z pieprzem, która skutecznie pogarsza ich stan, doprowadzając następnego dnia ofiarę do jeszcze większego kaca. Na podstawie obserwacji, prowadzonych przez ludzkość od dawien dawna, wnioskuje się, iż wszelkie ostre przyprawy nie są wskazane, natomiast pomóc może gorąca, koniecznie tłusta zupa - to było powodem powstania zupy zwanej potocznie rosołem.
Powody kaca
- Długa popijawa;
- Długa libacja alkoholowa;
- Długie siedzenie pod monopolowym;
- Długi, o których starasz się zapomnieć, pijąc.