Wandal
Wandal – osoba mająca alternatywny pogląd na zachowanie rozmaitych dóbr wspólnych, jak przystanek autobusowy, szyba w pociągu lub ławka szkolna, wykazując alternatywny i awersyjny wkład w tworzeniu dóbr kulturalnych, jak np. grafitti. Wandal nie uznaje treści przedmiotów, dóbr i źródeł kultury na tyle potrzebnych i wartościowych, aby zachowywać je w stanie co najmniej nienaruszonym. No ale co ty, urzędasie, możesz wiedzieć o adrenalinie?
Geneza
Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem! Nie jestem wandalem
Działanie
Poprawnie politycznie rzecz biorąc:
- Destrukcyjne i demotywujące innych ludzi.
- Wnoszące minusowy wkład w działalność innych, objawiający się w stratach pieniężnych lub moralnych, które lokalny samorząd bądź trafiony podmiot prywatny lub gospodarczy musi podjąć, aby przywracać na zero stan danego źródła kulturalnego, swojego bądź publicznego.
- Graficiarskie, zamazujące i malujące, jak np. CHWDP, czy „zakochałem sie w dziewczynie, Damiańczyk ma na imię” (napis zanotowany w Stargardzie Szczecińskim).
- Osoba zmuszająca do nieobjętych programową konserwacją remontów.
A w praktyce:
- Debilizm.
- Idiotyzm.
- Kurestwo i chamstwo, przez które pociągi, autobusy, przystanki, place zabaw i skateparki wyglądają jakby właśnie rozpierdoliło je stado dzikich i zasranych bawołów z zespołem niedorozwinięcia i bezmózgowia.
Wikipedia i Nonsensopedia:
- Blankowanie stron.
- Wpisywanie bzdur typu „shfkshdfksdjf”, lub „Michał, pies cię ru**ł”
- Niszczenie stron, szablonów, wież i ankiet innym użytkownikom.
- Wpisywanie debilizmów w strony dyskusji.
- Zamazywanie sposobem „this carto make I blanco” artykułu, który się danemu debilowi nie spodobał.
Rozpoznanie
Wandal to często nabuzowany agresywnym rapem lub hip-hopem ziomek, bądź też dres, a także norweski podgatunek szatanistycznego metala, niszczącego np. cmentarze albo palącego kościoły. Wandalem jest także każda pokemonowa bądź blacharska panienka, wyrzucająca gumy wszędzie, tylko nie do kosza na śmieci.
W skrócie
Skrót dla tępych wandali:
- Wandal=Debil.
Rozwinięcie.
- Wandal=debil, osobnik nieposiadający ani grama szacunku dla pracy i starań innych ludzi oraz kompletnie ignorujący znaczenie „dobra wspólnego”, pojmowanego jako dobro publiczne.