Wąsy
Wąsy – tłusty nawis pod nosem. Wąs może być obcięty, co daje wrażenie łysego wara. Mogą je posiadać osobniki męskie oraz stare babcie (purty), które nie dosięgają ręką do wąsa i nie mogą go golić.
Rodzaje wąsów
Rodzajów wąsów jest wiele, najpopularniejsze są proste, średniej długości. Czasem spotyka się także długie i zakręcone. Wszystko zależy od noszącego je osobnika. Wąsy to również ozdoba męskości i twardzielstwa. zastosowań wąsów jest mnóstwo nie dość że są ozdobne to i również bardzo przydatne w codziennym życiu np. ten puchaty wąsik może posłużyć nam jako domowe zwierzątko które nigdy nie ucieknie, nie trzeba wcale takiego puszka karmić a na dodatek zawsze można go pogłaskać i nosić przy sobie. Kolejnym zastosowaniem wąsa jest np. że posłuży on nam jako spiżarka, ile razy pod wąsem możemy zwędzić kawałek ogórka czy szynki i okruchów z babcinego ciasta. Naszym kolejnym zastosowaniem owłosienia jest to że zawsze ogrzewają nas choć trochę na zimę, hamują też smarkotok, gdy mamy katar. Dzięki wąsisku czujemy się bezpiecznie i tak rycersko. Wąsy możemy spotkać na każdym kroku czy w barze czy na ulicy. Mężczyźni noszą je, by piękne białogłowy zwróciły na nich uwagę, a kobiety z owłosieniem mają wielką frajdę poczuć się choć trochę jak mężczyzna.
Stosunek świata do wąsów
Ostatnimi czasy wąsy są coraz bardziej lubiane. 0.9 % lasek leci na wąsy. To zaskakujący wynik w porównaniu z poprzednimi latami (2007 - 0.6%, 2006 - 0.2 %, 2005 - 0.09%, 2004 - 0.04 %). Chyba, że jesteś Małyszem.
Ciekawostki
- Wąsy dodają +10 do charyzmy.
- Na 50% przypadków wąsy występują w duecie z brodą.
- Wąsy jedzą też Twoje śniadanie
- Jednym z najbardziej znanych posiadaczy wąsów był Michał Wołodyjowski oraz Adam Małysz.