Humor wysublimowany

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Jak hrabia pierdolnie kawał to nie ma chuja we wsi

Oh, he he he...

Reakcja grupy docelowej na humor wysublimowany

Doprawdy, Edwardzie, zacne!

Inna reakcja na humor wysublimowany

Humor wysublimowany – forma zupełnie nieśmiesznego i zazwyczaj żenującego dowcipu mającego szerokie zastosowanie wśród rodzin szlacheckich, eleganckich biznesmenów, staromodnych nowobogackich oraz wszystkich tych, którym w rzyciach się poprzewracało z nadmiaru dobrobytu i myślą, że kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie więcej czyni z nich rodzinę królewską. Humor wysublimowany przeżera każdy trzeźwy i racjonalny umysł, powodując bóle głowy, rozwolnienie i utratę osobowości.

Tematyka[edytuj • edytuj kod]

Częstą podstawą do tworzenia wysublimowanych żartów są zabawni nowobogaccy, którzy prosto z pola pchają się na salony bez znajomości savoir-vivre. Tenże karygodny czyn zasługuje w oczach wprawionych elit na srogie wyśmianie, co też czynią z przekąsem w swojej wysublimowanej formie. W wersji naukowej, humor wysublimowany dotyka wszelkich sfer, które wymagają co najmniej kilku lat studiowania i zrozumiałe są wyłącznie dla najbardziej wprawionych w temacie elit.

Zastosowanie[edytuj • edytuj kod]

Humoru wysublimowanego używa się nagminnie w najdroższych i wystawnych restauracjach, w których nie stać by cię było nawet na deser. Można go też usłyszeć na różnego rodzaju spotkaniach biznesowych, dworach królewskich i elitarnych przyjęciach w willach na przedmieściu. Jego ujemna siła uderzeniowa powoduje, że stosuje się go do suszenia powodzi. Rzadko jednak można spotkać elitarnego szlachcica w pobliżu tak ohydnych zjawisk jak na przykład powódź. Zazwyczaj od dawna przebywa on już w swojej letniej rezydencji w górach.

Skutki[edytuj • edytuj kod]

Nagminne słuchanie oraz opowiadanie wysublimowanych dowcipów poskutkować może powolnym zatracaniem się w społeczeństwie oraz przemianą w suchary, pieczywo chrupkie. Dotyka to przeważnie konformistów, którzy jakimś dziwnym trafem dostali w ręce dość sporą sumę pieniędzy i postanowili się wczuć w swoje nowe powołanie – burżuazję. Tych, którzy urodzili się w szlacheckich i burżuazyjnych rodzinach można z góry uznać za straconych i nie ma co się nad nimi rozczulać.


Przykłady[edytuj • edytuj kod]

Także naukowcy słyną z nieprzeciętnego poczucia humoru

Poniższe przykłady humoru wysublimowanego zostały starannie wyselekcjonowane, aby trafiły do przeciętnego użytkownika. Nie zmienia to jednak faktu w jak zaawansowanej naukowo i kulturowo tematyce się obracają. Poniżej umieszczony został przycisk, dzięki któremu spotęgować można doznania płynące z czytania wysublimowanych dowcipów.

Burżuazyjny[edytuj • edytuj kod]

Przychodzi hrabia do lekarza i pyta:
– Czy to pan, mości panie jest tym specjalistą?
– Nie – odparł mężczyzna
A to był on...


Przychodzi hrabia do restauracji i zamawia wodę mineralną.
– 30 złotych się należy – informuje kelner.
– Toż to skandal – odpowiada oburzony hrabia
Kieliszek na wodę stał po lewej stronie...

Naukowy[edytuj • edytuj kod]

Była sobie raz kraina, w której spokojnie żyły funkcje.
Pewnego razu pojawił się w niej potwór całkujący.
Wszystkie funkcje zaczęły uciekać w popłochu, tylko jedna nie.
– Jestem potworem całkującym. Dlaczego przede mną nie uciekasz? – zapytał
– Bo ja jestem ex – odparła funkcja
– Ale ja całkuję po y.


Po ulicy biegła kobieta i zaczepiła przechodzącego fizyka.
– Przepraszam pana bardzo, czy na dworzec w tym kierunku? – zapytała
– Tak – odparł fizyk.
– Dziękuję panu bardzo – odpowiedziała kobieta po czym pobiegła
A fizyk do siebie:
– Kierunek ten, tylko zwrot przeciwny...


Uczeń pyta się profesora filologii:
– Panie profesorze, czy forma "porachuje" jest poprawna?
– W zasadzie tak – odpowiada profesor
– ...ale o ileż zgrabniej zabrzmiałoby: "Już czas, panowie".


Jeżeli jeszcze żyjesz, to znaczy, że jesteś odporny na humor wysublimowany i możesz długo i bezpiecznie żyć w warstwie plebejskiej. Jeżeli zaś któryś powyższych cię rozbawił, to zastanów się lepiej nad swoim życiem... Być może nie jest jeszcze za późno.

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]