Ślimak: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (cięcie)
Linia 1: Linia 1:
[[Grafika:Slimak.jpg|thumb|205px|Ślimak w pozycji bojowej]]
[[Grafika:Slimak.jpg|thumb|205px|Ślimak w pozycji bojowej]]
'''Ślimak''' – [[zwierzę]], najczęściej oślizgłe. Naśladujące tryb życia chłopa Drzymały. Przez całe swoje marne życie ślizga się po podłożu zostawiająć mokry śluz. Ślimaki są agresywne zwłaszcza jesienią, kiedy to chłopi wyrzynają ostatnią kapustę na polach Wielkopolskich, nie dając im szans na przybraniu na wadze przed zimowymi chłodami (''Ślimak ślimak wystaw nogi, dam Ci sera na pierogi, jak nie sera to kapusty, od kapusty będziesz tłusty''). Ślimoki rozmnażają się przez smyranie się swymi narządami zewnętrznymi – czułkami. W okresie godów zmieniają kolor na czarny i imitują psie odchody. Są ulubionym przysmakiem narodu francuskiego. Tam robi się z nich gumę do żucia i [[żelki]]. Zamieszkują również oceany i dna mórz, lecz pływać nie potrafią. Przez Unię Europejską został zakwalifikowany do "ryb lądowych".
'''Ślimak''' – [[zwierzę]], najczęściej oślizgłe, naśladujące tryb życia Michała Drzymały. Przez całe swoje marne życie ślizga się po podłożu zostawiając mokry śluz. Przysmak [[Francja|Francuzów]], zaklasyfikowany przez [[UE]] do „[[ryba lądowa|ryb lądowych]]”.

Takie barachło żyje:
* od 1 roku do dwóch lat w Polsce (rzadko to się zdarza, ponieważ ślimaki są zadeptywane, zjadane przez dzieci itd.), Rosji i Litwie;
* od 2 lat do 4 w Malezji Chinach Zimbabwe i Herzegowinie;
* od 4 lat do 8 w Honolulu, Japonii i Włoszech;
* do 100 lat na wyspach Nowej Zelandii.


== Zobacz też ==
== Zobacz też ==
{{słownik}}
{{słownik}}
* [[spaghetti]]
* [[spaghetti]]
* [[ryba lądowa]]


{{stubzwi}}
[[Kategoria:Zwierzęta]]
[[Kategoria:Zwierzęta]]

Wersja z 17:53, 7 mar 2010

Plik:Slimak.jpg
Ślimak w pozycji bojowej

Ślimakzwierzę, najczęściej oślizgłe, naśladujące tryb życia Michała Drzymały. Przez całe swoje marne życie ślizga się po podłożu zostawiając mokry śluz. Przysmak Francuzów, zaklasyfikowany przez UE do „ryb lądowych”.

Zobacz też

Słownik
Zobacz w słowniku:
ślimak

Szablon:Stubzwi