Żal: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Parry1993. Autor wycofanej wersji to 83.6.224.239.)
Linia 24: Linia 24:
„Żala” można używać na wszelkie sposoby. Jest to słowo które wyraża wiele emocji. Od smutku przez zakłopotanie i zażenowanie na zdziwieniu kończąc. Gdy np. twój kumpel kupi różowe spodnie, mówisz: „ale z ciebie żal”. To przykładowa rozmowa z użyciem żala:
„Żala” można używać na wszelkie sposoby. Jest to słowo które wyraża wiele emocji. Od smutku przez zakłopotanie i zażenowanie na zdziwieniu kończąc. Gdy np. twój kumpel kupi różowe spodnie, mówisz: „ale z ciebie żal”. To przykładowa rozmowa z użyciem żala:


– [[Słownik:Raperskie powitania|Joł]].<br>– Elo.<br>– Wiesz jakie beki były na [[impreza|imprezie]] wczoraj?<br>– Nie, co było?<br>– Poszedłem na imprezę do Krzyśka, on miał jakieś zioło. Najaraliśmy się jak świnie. No i w pewnej chwili robi mi się bardzo gorąco. To idę do Krzyśka i mówię: „Ej, co tu tak gorąco!? Otwórz okno!”. A on do mnie: „Spierdalaj!” To ja krzyczę: „Szybko, otwórzcie okno, bo się podusimy!” – no i w końcu jeden zdjął buta i rozbił okno. Ach, jakie świeże powietrze...<br>– Jaki żal.pl.<br>– Ale to nie było najżalowsze... Jak się rano obudziliśmy to okno całe, a but w meblościance.<br>– Jaki żal.net.
– [[Słownik:Raperskie powitania|Joł]].<br>– Elo.<br>– Wiesz jakie beki były na [[impreza|imprezie]] wczoraj?<br>– Nie, co było?<br>– <s>Poszedłem</s> poszłem na imprezę do Krzyśka, on miał jakieś zioło. Najaraliśmy się jak świnie. No i w pewnej chwili robi mi się bardzo gorąco. To idę do Krzyśka i mówię: „Ej, co tu tak gorąco!? Otwórz okno!”. A on do mnie: „Spierdalaj!” To ja krzyczę: „Szybko, otwórzcie okno, bo się podusimy!” – no i w końcu jeden zdjął buta i rozbił okno. Ach, jakie świeże powietrze...<br>– Jaki żal.pl.<br>– Ale to nie było najżalowsze... Jak się rano obudziliśmy to okno całe, a but w meblościance.<br>– Jaki żal.net.


== Ciekawostki ==
== Ciekawostki ==

Wersja z 23:07, 15 cze 2009

Żal – uczucie powodowane jakimś niefajnym dla żalącego wydarzeniem. Ponadto, żal może być skutkiem słuchania niektórych gatunków muzyki, oglądania wystąpień polityków i wywodów teściowej.

Skala żalowości

  • Mały żalik – mały, praktycznie nieodczuwalny żal. Występuje często gdy dostaniemy z bejsbola.
  • Średni żal – uczucie występujące przy nieudanej transmisji danych przez interfejs.
  • Optymalny żal – najczęściej występujący żal. Spotykany na codzień – w szkole i pracy.
  • Duży żal – trudny do zniesienia. Nie warty opisu (na GG).
  • Duży lotek–żal – odmiana Dużego żalu. Pojawia się statystycznie u 80% Polaków przeważnie w każdy wtorek, czwartek i sobotę mniej więcej po godzinie 22, kiedy to prezenter Totalizatora Sportowego przedstawia 6 wylosowanych liczb z Dużego Lotka. Następuje zjawisko kumulacji żalu po uświadomieniu sobie, iż po raz kolejny nie zostałem milionerem. Najczęściej w czasie tego żalu z ust pokrzywdzonych wychodzą słowa delikatnie wulgarne oraz obietnica, iż ostatni raz posłało się totka, niespełniona obietnica, należy dodać.
  • Wykurwiście zajebiście wielki jebany żal! – największy z możliwych żalów. Najbardziej żalowy z żalowych. Najrzadszy i najżałośniejszy.

Żal.pl

Bardzo często spotykany (zwykle w Internecie) żal, określa się nim rzeczy żalowe, ale tylko do pewnego stopnia, np. kiepski film czy słabą ocenę na kartkówce. Wpisał się do mowy internetowej na stałe i stopniowo przemienił w:

  • Żal.com – międzynarodowy żal, dotyczy spraw najbardziej żalowych, o których słyszy się na całym świecie, takie jak film Eragon.
  • Żal.eu – dotyczy rzeczy ważniejszych, również żalowych, jak żalowa zabawa dzieci na przerwie w szkole.
  • Żal.gov – często po „Panoramie” w TVP2.
  • Żal.edu – używany bardzo często przez nauczycieli, którym "żal" niesfornych uczniów.
  • Żal do włosów – myjesz nim włosy, gdy czujesz co najmniej średni żal.
  • żal.pl - strona internetowa, na której można się wyżalić przez internet, publicznie.

Rzal

Ostatnio coraz popularniejszy, używany przez osoby o wysokiej inteligencji i tzw. alternatywne. Celowo pisany z błędem ortograficznym (i koniecznie małą literą!), żeby w razie zwrócenia uwagi na tenże błąd alternatywny rzalujący mógł odpowiedzieć: „umrzyj”. Siła rzalu jest przepotężna, większa niż wszystkie żale razem wzięte. A jeśli nie słyszałeś / aś o rzalu... to rzal.

W praktyce

„Żala” można używać na wszelkie sposoby. Jest to słowo które wyraża wiele emocji. Od smutku przez zakłopotanie i zażenowanie na zdziwieniu kończąc. Gdy np. twój kumpel kupi różowe spodnie, mówisz: „ale z ciebie żal”. To przykładowa rozmowa z użyciem żala:

Joł.
– Elo.
– Wiesz jakie beki były na imprezie wczoraj?
– Nie, co było?
Poszedłem poszłem na imprezę do Krzyśka, on miał jakieś zioło. Najaraliśmy się jak świnie. No i w pewnej chwili robi mi się bardzo gorąco. To idę do Krzyśka i mówię: „Ej, co tu tak gorąco!? Otwórz okno!”. A on do mnie: „Spierdalaj!” To ja krzyczę: „Szybko, otwórzcie okno, bo się podusimy!” – no i w końcu jeden zdjął buta i rozbił okno. Ach, jakie świeże powietrze...
– Jaki żal.pl.
– Ale to nie było najżalowsze... Jak się rano obudziliśmy to okno całe, a but w meblościance.
– Jaki żal.net.

Ciekawostki

  • Bohater „Włatców Móch”, Czesio próbuje śpiewać „gożkie rzale”, ale to jest nędzna podróba prawdziwych żali takich jak np. żal.net.
  • Co roku między lutym a kwietniem można na półkuli północnej podziwiać smakowe efekty żalu, czyli Gorzkie żale.

Szablon:Stubpsy