Burza

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 16:16, 1 gru 2013 autorstwa Jurek10 (dyskusja • edycje) (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Huphup. Autor wycofanej wersji to DS limak.)
Burza w szklance wody - typowa burza w Polsce

Widzisz te gęste, ciemne chmury? Słyszysz wielki grzmot, jakby na pobliskie rondo wjechało 100 tirów? Jeśli tak, to zdejmij te okulary przeciwsłoneczne i wyłącz muzykę! Teraz patrz na ciepłe, słoneczne niebo i wsłuchuj się w panującą wokół absolutną ciszę. Prawda, że jest cudownie? Ciesz się, dopóki możesz, bo za chwilę może nadejść wielka burza...

Burza – intensywne opady deszczu lub deszczu i gradu, którym towarzyszą wyładowania elektryczne w atmosferze. Powstaje zawsze, gdy jesteś na plaży, w lesie lub stoisz z parasolem w szczerym polu. Bardzo pomocna, anonimowa koleżanka.

Jak powstaje burza?

Naukowcy twierdzą, że... w sumie, co by nie twierdzili, mechanizm powstawania burzy i piorunów jest bardzo skomplikowany i jeszcze nie do końca wyjaśniony. Podjęto nawet próby skontaktowania się z Thorem/Zeusem/Jowiszem/Teslą/Franklinem[1], żeby odkryć ten fenomen, ale zawsze podczas połączenia jest burza i nie ma zasięgu.

Burza a sprzęt elektryczny

Burza ogólnie jest bardzo pomocna, jeżeli chodzi o elektronikę – przecież daje Ci darmowy prąd, ale nie wolno przesadzić i trzeba mieć wyczucie. Nie masz? Więc... nie lubisz swojego telewizora/komputera/odkurzacza[1]? Podłącz je do prądu w trakcie trwania burzy i czekaj na efekt. Burza chętnie pomoże Ci wymienić stare sprzęty na nowe! Tylko nie licz, że spłaci za Ciebie kredyt.

Jak zginąć podczas burzy?

Kolejna pomocna strona burzy. Pioruny są bardzo samotne i zawsze szukają kontaktu z ludźmi. W przeciwieństwie do Twojej nawigacji, zawsze znajdą najkrótszą i najbardziej wygodną drogę do celu. Jeżeli z jakichś przyczyn życie Ci niemiłe:

  • stań zupełnie sam z rowerem lub parasolem na środku otwartej przestrzeni - możesz być pewien, że piorun dotrzyma Ci towarzystwa,
  • znajdź samotne drzewo i przytul je, potem czekaj na spóźniony piorun - elektryzujące towarzystwo masz gwarantowane,
  • pamiętaj, że żegluga i pływanie łączy ludzi i pioruny.

Strach przed burzą

Brontofobia, czyli strach przed burzą to tak naprawdę fobofobia (strach przed strachem) i pantafobia (strach przed wszystkim) w jednym, no bo kto się boi burzy? Wiele psów odczuwa silny lęk przed burzą, więc może wiedzą coś, o czym my nie wiemy...

Przypisy

  1. 1,0 1,1 Niepotrzebne skreślić