Historia Polski

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Wersja z dnia 16:58, 23 kwi 2007 autorstwa Marcin Suwalczan (dyskusja • edycje) (+źródła (bibliografia))
Info.png Główny artykuł: Polska

Historia Polski obejmuje dzieje katolickiego państwa i narodu polskiego, od wieku dziesiątego do dwudziestego pierwszego, kiedy to naród dawał odpór najeźdźcom, sprzedawczykom i wszelkiemu obcojęzycznemu elementowi wywrotowemu.

Prehistoria

Eee... wtedy po prostu Polski nie było!

X wiek

Wszystko się zaczęło około IX wieku, kiedy to małe, niezależne, słowiańskie gangi z Europy Środkowej zawiązały pakt, zaprzestały koczownictwa i wzniosły grody i podgrodzia, czemu dał następnie wyraz ziom Anonim. Nazwali się Polanami i wchłaniali przyszłych okolicznych Czechów i przyszłych germańskich najeźdźców. Mieli głupie imion i nie spodziewali się nawet, że staną się dyżurnym tematem neopogańskich wypraw na grzyby i jagody.

XI wiek

do uzupełnienia

XII wiek

do uzupełnienia

XIII wiek

do uzupełnienia

XIV wiek

do uzupełnienia

XV wiek

do uzupełnienia

XVI wiek

do uzupełnienia

XVII wiek

do uzupełnienia

XVIII wiek

Później nastąpiły rozbiory Polski, kiedy to łapczywi na mięso i wodę źródlaną Niemcy, Rosjanie i Austriacy zaatakowali Polskę.

XIX wiek

Nie było nas, w zamian były Prusy, Rosja i Austria.

XX wiek

Po wielu, wielu latach Polska się odrodziła. Jednak 20 lat później Wujaszek Hitler napadł na Polskę, bo w Niemczech był mróz.

XXI wiek

Po wyborach w 2005 roku nagle Polską zatrzęsła fala powstań, protestów, strajków, gwałtów, kradzieży, włamań, oszustw, bijatyk, przemytów, chamstwa, pijactwa, chujstwa, debilizmu, figazmu, komunizmu, nacjonalizmu, wędkarstwa, seksu, błenduf ortograwicznych, wygłupuf, charchania na klatkach schodowych, przemocy w telewizji i grach komputerowych i wymuszania haraczy.

Bibliografia

  • Szczepan Sadurski - 103 najlepsze dowcipy o policjantach, Warszawa, 2006 - ISSN 83-88871-52-8
  • Przemysław Piekarski i Andrzej Lewakowicz - Uniwersalny słownik polsko-angielski i angielsko-polski, Kraków, 1997 - ISBN 83-85721-28-2

Szablon:Stubhist Szablon:Stubpol