Kapeć: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Linia 1: Linia 1:

'''KAPEĆ''' - inaczej papuć, przedmiot praktycznie, niepraktyczny, miotający się między nogami. Pochodzi z rodziny kac-but. Jego poprzednikiem był papuc, słowo szcze używane przez ludzi starszych (25-100 lat) ale także dzieci (0-20 lat). Używany głównie na stopach, ale tez na uszach jako nauszniki. Chronia nogi, no i głowę przed utratą zimna w ciepłych mieszkaniach, oraz przed małymi karaluchami (bo z większymi nie dają rady), przed stycznościa z dwyanem, wykładzina bądź panelami.najbardziej ten przedmiot upodonały sonie: babcie, [[teściowa|teściowe]], mamuśki, [[kot|koty]] i [[pies|psy]](gł do gryzienia i drapania). Jak podaje najnowszy słownik jezyka polskiego pana Mietka ze sarej Wsi jest to rodzaj niepraktycznego obuwia zrobiony z filcu, bądx innego materiału z krórego wyrabiane sa gumiaki.
== Kapeć ==
Inaczej papuć, przedmiot praktycznie, niepraktyczny, miotający się między nogami. Pochodzi z rodziny kac-but. Jego poprzednikiem był papuc, słowo szcze używane przez ludzi starszych (25-100 lat) ale także dzieci (0-20 lat). Używany głównie na stopach, ale tez na uszach jako nauszniki. Chronia nogi, no i głowę przed utratą zimna w ciepłych mieszkaniach, oraz przed małymi karaluchami (bo z większymi nie dają rady), przed stycznościa z dwyanem, wykładzina bądź panelami.najbardziej ten przedmiot upodonały sonie: babcie, [[teściowa|teściowe]], mamuśki, [[kot|koty]] i [[pies|psy]](gł do gryzienia i drapania). Jak podaje najnowszy słownik jezyka polskiego pana Mietka ze sarej Wsi jest to rodzaj niepraktycznego obuwia zrobiony z filcu, bądx innego materiału z krórego wyrabiane sa gumiaki.

Wersja z 15:23, 6 lut 2006

Kapeć

Inaczej papuć, przedmiot praktycznie, niepraktyczny, miotający się między nogami. Pochodzi z rodziny kac-but. Jego poprzednikiem był papuc, słowo szcze używane przez ludzi starszych (25-100 lat) ale także dzieci (0-20 lat). Używany głównie na stopach, ale tez na uszach jako nauszniki. Chronia nogi, no i głowę przed utratą zimna w ciepłych mieszkaniach, oraz przed małymi karaluchami (bo z większymi nie dają rady), przed stycznościa z dwyanem, wykładzina bądź panelami.najbardziej ten przedmiot upodonały sonie: babcie, teściowe, mamuśki, koty i psy(gł do gryzienia i drapania). Jak podaje najnowszy słownik jezyka polskiego pana Mietka ze sarej Wsi jest to rodzaj niepraktycznego obuwia zrobiony z filcu, bądx innego materiału z krórego wyrabiane sa gumiaki.