Latający Potwór Spaghetti

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Symbol FSM-owców

Latający Potwór Spaghetti (ang. Flying Spaghetti Monster, FSM) – bóstwo jednej z dwóch najważniejszych i najstarszych ogólnoświatowych religii. Na podstawie zarówno kościoła FSM, jak i bogini drugiego wspomnianego wyżej wyznania, Niewidzialnego Różowego Jednorożca, powstało wiele religii parodystycznych. Do najbardziej znanych należą tzw. judaizm, chrześcijaństwo i islam. Żadna z nich nie uzyskała jednak znaczącej popularności. Zarówno wyznawcy Latającego Potwora Spaghetti, jak i on sam (poprzez cuda, nawiedzenia i kataklizmy) wielokrotnie protestowali przeciwko tym przebrzydłym ateistom, żydom i masonom, którzy poprzez tworzenie bluźnierczych parodii naigrywają się z prawdziwej wiary, obrażając tym samym uczucia religijne osób wierzących.

Wierzenia

FSM jest o wiele lepsza od innych religii jest idealną alternatywą dla osób starszych które uwielbiają ciepłe nakrycia głowy z materiałów takich jak polar czy moher. Pastafarianie w przeciwieństwie do innych religii mogą sobie wybrać dodatkową wiarę, do wyboru Niewidzialny Różowy Jadnorożec oraz Malutka Trzymetrowa Zmywarka Zosia(patrz też Zadania Poboczne). Religia ta głosi że:

  • Niewidzialny i niewykrywalny Latający Potwór Spaghetti stworzył świat, zaczynając od góry, drzew i karła. Wszystkie dowody na rzecz ewolucji zostały specjalnie podłożone przez niego
  • Potwór stworzył świat pod wpływem alkoholu.
  • Ludzie wyewoluowali z piratów. Ludzie dzielą około 95% DNA z małpami, ale ponad 99.9% DNA z piratami[1].
  • Globalne ocieplenie, huragany, trzęsienia ziemi i inne naturalne katastrofy są bezpośrednią konsekwencją spadku liczby piratów, począwszy od początków XIX wieku. Można to zobaczyć na wykresie obrazującym odwrotnie proporcjonalną korelację między liczbą piratów a temperaturą[2].
  • Potwór kontynuuje kierowanie sprawami ludzkimi poprzez swą makaronową wypustkę
  • FSM ma wiele zalet, których nie mają inne religie – takich jak wulkan piwny i striptiz w niebie czy święto religijne w każdy piątek
  • Modlitwę kończy się słowem ramen

Szablon:Stubrel