Liverpool F.C.

Wiesz już co robić?

Liverpool FC – klub piłkarski założony w 1892 roku z jego starszego brata odwiecznego rywala – Evertonu. Znany głównie z tego, że od 20 lat nie zdobył Mistrzostwa Anglii.

Kadra

Trener

• Szablon:Tnowy, stary trener Liverpoolu. Jest to człowiek legenda, wygrywał jako piłkarz i jako trener Mistrzostwo kraju z The Reds, co dowodzi, że musi on mieć wiele lat ponieważ mało kto pamięta zwycięstwo tego klubu w najwyższej lidze angielskiej. Jego największym sukcesem jest zwycięstwo nad Chelsea FC 4:1 w pamiętnym meczu z 8 maja 2012 roku.

Bramkarze

25. Pepe Reina – po przyjściu do Liverpoolu dostał spory kredyt, dzięki któremu z miejsca wygryzł z bramki tancerza ze Stambułu.
1. Brad Jones – kupiony tylko dlatego, że poprzednik słabo podgrzewał ławke rezerwowych. Sprzedany choć lepiej grzał od Robbiego Keane

Obrońcy

2. Glen Johnson – zamienił niebieską koszulkę na czerwoną.
27. Philip Degen – okazał się tak fantastycznym wzmocnieniem, gra tylko wtedy gdy nie gra : Glen Johnson, Daniel Agger, Martin Skrtel
5. Daniel Agger – duński środkowy obrońca, strzelił gola z połowy boiska. Ma posturę 5-letniego chłopca.
3. Jose Enrique – Hiszpan z Newcastle.
37. Martin Skrtel – słowak, czasem strzeli bramkę z główki. Zjada gwożdzie na śniadanie.
22. Martin Kelly – Tralalalalalala Zawodnik angielskiej młodzieżówki tralalalala .
23. Jamie Carragher – zagrał 500 meczów dla Liverpoolu, średnio co dwa lata podpisuje 4-letni kontrakt.
49. Jack Robinson – syn człowieka kontuzji(Kaka).

Pomocnicy

8. Steven Gerrard – kiedyś chciał odejść, ale boss rozkazał mu zostać.
4. Raul Meireles – następca Alberto Aquilaniego który był następcą Xabiego Alonso, tak zakochał się w klubie i kibicach że odszedł do Chelsea
17. Maxi Rodriguez – miał wzmocnić rywalizację na skrzydłach, bo jak wiadomo, ośmiu to za mało.
20. Jay Spearing – Brzydal jakich mało. Lubi strzelać w gołębie.
18. Dirk Kuyt – Kolejny językołamacz w barwach The Reds. Potrafi przez 120 minut nieustannie biegać za piłką.
21. Lucas Leiva – brazylijski defensywny pomocnik. Premiershipowy odpowiednik Mauro Cantoro.

Napastnicy

31. Nabil El Zhar – podobno ktoś kiedyś widział go na meczu, ale to niepotwierdzona informacja.
39. Craig Bellamy – Zawsze ma coś do powiedznia. Coś tam strzela w przerwach między kontuzjami.
7. Luis Suárez – fenomenalny bramkarz, na MŚ w 2010 roku wybronił piłkę nie do obrony. Potrafi jednak strzelić sporo goli, dlatego co miałby się marnować na bramce i dostawać tam czerwone kartki za udane interwencje.
9. Andy Carroll – wielkolud, głównie strzela bramki z główki, bo Kenny Dalglish zabronił mu strzelać nogami. Podobno ma zespół Tourett'a, bo ciągle mówi "Fak off".