Macintosh: Różnice pomiędzy wersjami

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
M (Przywrócono przedostatnią wersję, jej autor to Szoferka. Autor wycofanej wersji to 89.228.245.70.)
Linia 1: Linia 1:
'''Macintosh''' – [[jabłecznik]] o smaku [[komputer|komputerowym]]. Jego właściciele jeżdzą wyłącznie swoimi [[samochód|samochodami]], bo kto ma na Macintosha, ten ma i na [[benzyna|benzynę]]. Komputer ten jest często wykorzystywany w projektowaniu grafiki, której żaden [[Pentium]] nigdy nie uniesie, chociaż Pentiumy są już u szczytu technologicznego rozwoju.
'''Macintosh''' – [[jabłecznik]] o smaku [[komputer|komputerowym]]. Jego właściciele jeżdzą wyłącznie swoimi [[samochód|samochodami]], bo kto ma na Macintosha, ten ma i na [[benzyna|benzynę]]. Komputer ten jest często wykorzystywany w projektowaniu grafiki, której żaden [[Pentium]] nigdy nie uniesie, chociaż Pentiumy są już u szczytu technologicznego rozwoju.

Skąd się wzioł Macintosh?

Koncepcja Macintosh'a powstała, gdy pewien znany rosyjski inżynier i hodowca kawioru [[Izaac Newton]] postanowił odpocząć pod drzewem po ciężkim dniu picia. Kiedy tak leżał lecząc kaca na jego głowę spadła gruszka z wierzby i w tym momencie wypowiedział swoje słynne słowa: „Myślę więc piję”. A już w chwilę później wraz ze swoją towarzyszką [[Maria Skłodowska-Curie|Marią Skłodowską-Curie]] stał przed kuchenką mikrofalową napędzana polonem i czekał na efekt swojego kulinarnego eksperymentu nad [[jabłecznik|jabłecznikiem]].

No i mamy Mac!

Pierwsze [[Mac|Mac’ki]] były bardzo duże i strasznie wolne, kiedy tylko ktoś chciał na nich pracować robił się bardzo głodny (było to spowodowane brzęczeniem wentylatorka) i natychmiast podgryzał [[jabłecznik]]. Stąd wzięło się właśnie logo firmy przedstawiające nadgryziona jabłko.

Po pierwszych niepowodzeniach firmy przyszły także następne i już po pewnym czasie o swoje upomniał się [[ZUS]]. Horrendalnie wysokie składki, problemy finansowe i przymus leczenia się na własną rękę sprawiły, że wyczerpany fizycznie i psychicznie [[Izaac Newton]] udał się do [[lekarz|lekarza]], który za marne pieniądze postawił błędną diagnozę i doprowadził do jego śmierci.

I co dalej?

Jeśli myślicie, że to już koniec historii to jesteście w błędzie. Ponieważ po śmierci założyciela firmę Macintosh przejął [[Steve Jobs]], który to wpadł na genialny pomysł umieszczenia całego komputera w monitorze, a monitor przeniósł do klawiatury, tą zaś umieścił w myszy, która przez tą operacje straciła jeden klawisz.

Następny krok.

W kolejnych latach [[Steve Jobs]] wymyślił kolejne rewolucyjne wersje [[Mac|Mac’ów]] i zadziwił nimi cały świat. Doprowadził tym [[Bill Gates|Billa Gates’a]] do szaleństwa, które przerodziło się w manię zarabiania milionów na systemie [[Microsoft Windows|M$ Windows]]. Przypieczętowaniem sukcesu firmy było wykupienie patentu na literę „i” oraz stworzenie takich produktów jak [[iPod]], [[iPhone]], które podbiły rynek technologiczny.

Co w przyszłości?
Trwają nadal prace nad usunięciem błędu (powstałego już w pierwszych wersjach [[Mac|Mac’ów]]), który to eliminuje zawieszanie się systemu. Ta mała niedogodność znana z systemu [[Microsoft Windows|Windows]] jest największym minusem firmy i sam [[Steve Jobs]] zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, aby go wyeliminować


{{stubinf}}
{{stubinf}}

Wersja z 11:18, 5 mar 2008

Macintoshjabłecznik o smaku komputerowym. Jego właściciele jeżdzą wyłącznie swoimi samochodami, bo kto ma na Macintosha, ten ma i na benzynę. Komputer ten jest często wykorzystywany w projektowaniu grafiki, której żaden Pentium nigdy nie uniesie, chociaż Pentiumy są już u szczytu technologicznego rozwoju.

Skąd się wzioł Macintosh?

Koncepcja Macintosh'a powstała, gdy pewien znany rosyjski inżynier i hodowca kawioru Izaac Newton postanowił odpocząć pod drzewem po ciężkim dniu picia. Kiedy tak leżał lecząc kaca na jego głowę spadła gruszka z wierzby i w tym momencie wypowiedział swoje słynne słowa: „Myślę więc piję”. A już w chwilę później wraz ze swoją towarzyszką Marią Skłodowską-Curie stał przed kuchenką mikrofalową napędzana polonem i czekał na efekt swojego kulinarnego eksperymentu nad jabłecznikiem.

No i mamy Mac!

Pierwsze Mac’ki były bardzo duże i strasznie wolne, kiedy tylko ktoś chciał na nich pracować robił się bardzo głodny (było to spowodowane brzęczeniem wentylatorka) i natychmiast podgryzał jabłecznik. Stąd wzięło się właśnie logo firmy przedstawiające nadgryziona jabłko.

Po pierwszych niepowodzeniach firmy przyszły także następne i już po pewnym czasie o swoje upomniał się ZUS. Horrendalnie wysokie składki, problemy finansowe i przymus leczenia się na własną rękę sprawiły, że wyczerpany fizycznie i psychicznie Izaac Newton udał się do lekarza, który za marne pieniądze postawił błędną diagnozę i doprowadził do jego śmierci.

I co dalej?

Jeśli myślicie, że to już koniec historii to jesteście w błędzie. Ponieważ po śmierci założyciela firmę Macintosh przejął Steve Jobs, który to wpadł na genialny pomysł umieszczenia całego komputera w monitorze, a monitor przeniósł do klawiatury, tą zaś umieścił w myszy, która przez tą operacje straciła jeden klawisz.

Następny krok.

W kolejnych latach Steve Jobs wymyślił kolejne rewolucyjne wersje Mac’ów i zadziwił nimi cały świat. Doprowadził tym Billa Gates’a do szaleństwa, które przerodziło się w manię zarabiania milionów na systemie M$ Windows. Przypieczętowaniem sukcesu firmy było wykupienie patentu na literę „i” oraz stworzenie takich produktów jak iPod, iPhone, które podbiły rynek technologiczny.

Co w przyszłości? Trwają nadal prace nad usunięciem błędu (powstałego już w pierwszych wersjach Mac’ów), który to eliminuje zawieszanie się systemu. Ta mała niedogodność znana z systemu Windows jest największym minusem firmy i sam Steve Jobs zapowiedział, że dołoży wszelkich starań, aby go wyeliminować

Szablon:Stubinf