Benzyna

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Przykład benzyny

Benzyna – napój niegazowany, bezalkoholowy pity zazwyczaj w niewielkich ilościach jako dodatek do kawioru albo trufli. Dawniej służył głównie do napędzania samochodów. Człowiek może pić ten napój tylko w małych ilościach, gdyż spożywanie tego napoju w dużych dawkach powoduje zatrucia pokarmowe i choroby lokomocyjne. Benzyna jest produktem łatwopalnym, znaczy to, iż gdy się ją podpali wybucha wielkim płomieniem śmiertelnym dla człowieka, ale fajnie wygląda.

Benzyna jest także częścią teorii filmowej rzeczywistości, dzięki której samochody mogą wybuchać po uderzeniu w inny samochód lub zamieniać się w wielkie kule ognia podczas spadania z dużych wysokości.

Dla większości ludzi benzyna jest najważniejszym płynem życia z tej racji, że staje się coraz droższa.

W skrajnych przypadkach wykorzystywana do napędzania samochodów.

Pozyskiwanie[edytuj • edytuj kod]

Wyróżnia się trzy metody pozyskiwania benzyny:

  • ekologiczna – polega na wydobywaniu benzyny ze złóż znajdujących się na powierzchniach dróg. Złoża lokalizuje się poprzez analizę spektrum światła odbitego od powierzchni niewielkich zbiorników wodnych.
  • wtórna – polega na redystrybucji benzyny aktualnie nieużywanej w celu zwiększenia funkcjonalności urządzeń działających bądź umożliwienia działań urządzeń nieużywanych, lecz przydatnych redystrybutorowi. Zwyczajowym źródłem są samochody, na których występują oznaki stanu nieużywania, na przykład chwilowa nieobecność właściciela.
  • tradycyjna – polega na ekshumacji cmentarzy dinozaurów.

Ciekawostki[edytuj • edytuj kod]

Zobacz też[edytuj • edytuj kod]


Nuvola apps edu science.svg To jest tylko zalążek artykułu z dziedziny chemii. Jeżeli cierpisz na alkanolepsjęrozbuduj go.