Mrozy

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru
Plik:Mrozyherb.jpg
Herb Mrozów – u góry w trójkącie mróz i zawieja, po lewej w polu żółtym, liść i owoce dębu; niedojrzałe i niepłodne, po prawej w polu czapka o kolorze zgniłozielonym zgubiona przez Napoleona

Szablon:Twieś w województwie mazowieckim, w powiecie mińskim, na wschód od Warszawy. Siedziba gminy Mrozy.

Topografia

Z Mrozów wychodzi pięć dróg. Jedna prowadzi do Mińska Mazowieckiego, druga do zaprzyjaźnionego Toporu, trzecia do Kuflewa, czwarta do Sokolnika, a piąta przez zasieki do Kałuszyna. Przez środek Mrozów przepływa rzeczka Trytwa, która jest dopływem Witówki. Obok rzeczki znajdują się tory kolejowe łączące resztę świata z Mrozami.

Opis ogólny

Mrozy są znane w powiecie jako 2. co do wielkości stolica melanżu (1. miejsce zajmuje Siennica). Przebywanie w centrum miasta w godzinach końca lekcji w szkołach podstawowych, czyli 14–17, jest niezwykle niebezpieczne ze względu na pędzące z zawrotną prędkością watahy wygłodniałych dzieci. Niejeden obcy w Mrozach postradał w ten sposób życie (swoją drogą jest to śmierć niezwykle bolesna). Jeśli jednak przebywamy w tym czasie „na Mrozach” poleca się noszenie specjalnego stroju ochronnego z napisem „Policja”, który na pewno odstraszy dzikie dzieci. Legenda o powstaniu nazwy miejscowości mówi, że napoleońscy żołnierze zwiewający spod Moskwy zostali zaatakowani przez sforę kotów szalonej cyganki spod lasu. Tylko jeden z nich przeżył, lecz stracił długą kończynę zwaną... ręką. Zaopiekowali się nim wieśniacy z pobliskiej wsi, Grozy. Było zimno więc wieś przemianowano na „Mrozy”.

Zabudowa

W centrum znajdują się sklepy Carlos, prawdopodobnie z tym budynkiem jest związana mafia carlosowska, której szefem jest Don Matello. Zajmuje się ona głownie wyłudzaniem kanapek i napojów. Jest tam również kupa budynków o bliżej nieokreślonym celu użycia. Na peryferiach znajduje się Rondo Mocha i Bieruta, które jest siedzibą lokalnych smakoszy napojów wyskokowych różnego pochodzenia oraz... wody.

Zobacz też