NonNews:EURO 2012: Druga Irlandia przegrywa z Hiszpanią 4-0

Wersja z dnia 21:32, 2 lip 2012 autorstwa Andrzej19 (dyskusja • edycje) (I niusik o finale)
(różn.) ← przejdź do poprzedniej wersji • przejdź do aktualnej wersji (różn.) • przejdź do następnej wersji → (różn.)

2 lipca 2012

Witam, witam! Już po raz ostatni była okazja „emocjonowania się” meczem z okazji Euro 2012. Ten cudzysłów nie jest bynajmniej przypadkowy! No chyba, że codziennie padają wyższe wyniki niż zwycięstwo 4 bramkami i finałowy mecz Hiszpania-Włochy można uznać za wyrównany!

Z okazji wyniku tego finału można sobie zacząć robić gdybania. Pierwsze jest takie, że gdyby Niemcy nie strzelili z karniaka, to Özil nie zdobyłby gola Włosi by weszli zmotywowani na Hiszpanię, jakby już byli debeściakami i zdebeściakowiliby Ikera Casillasa. Inne gdybanie jest takie, że gdyby finał został zorganizowany w Polsce, to Włochy by wygrały, bo Polacy stawiali na Włochów. A tak, to oddaliśmy obstawianie Ukrainie, która postawiła na Hiszpanię. Nie ma to jak zgodność pomiędzy gospodarzami...

Mecz zaczął się tradycyjnie już o 20:45 i... no i nic! Xavi już na powitanie walnął w poprzeczkę, a potem Iniesta podał Fabregasowi sam na sam, a ten jeszcze dał piłkę Silvie i jemu powierzył zasługi za gola. Włosi od razu rzucili się do wyrównywania stanu gry, ale niestety dla nich na obronie stał bramkarz Iker Casillas, który w podskokach nie pozwalał im na strzelenie bramki. W końcu Casillas nabiegał się do tego stopnia, że w 41 minucie Buffon postanowił coś wybronić. Niestety z marnym skutkiem, bo partner Ikera z obrony – Jordi Alba okazał się rasowym napastnikiem i strzelił bramkę. W drugiej połowie Hiszpanie zabijali Włochów powoli wstrzykując im jad i czekając do 84 minuty, aż wyssie ich do tego stopnia, że piłka wyląduje w bramce. Działanie antybiotyku o działaniu miny przeciwpiechotnej było mocniejsze, niż by się zdawało i wyssało piłkę dwukrotnie do bramki. Na koniec Hiszpanie dali Włochom strzelić honorowego gola, ale oni sami nie wykorzystali tej szansy i przegrali do jaja. Po meczu 1 z członków zwycięskiej drużyny zapewniał, że wygrał mecz z... reprezentacją Irlandii. Nawet po pokazaniu flagi Włoch, mówił, że to Irlandia i że kibice Irlandii tym razem spisali się dużo gorzej, niż na początku mistrzostw.

Składy:

• Hiszpania: Iker Casillas; Alvaro Arbeloa; Sergio Ramos; Gerard Pique; Jordi Alba; Xavi; Sergio Busquets; Xabi Alonso; David Silva (Pedro 59.); Andres Iniesta (Mata 87.Wszedł tylko po to, by strzelić gola i odsunąć się w cień.); Cesc Fabregas (Fernando Torres 75.).
  • Włochy: Gianluigi Buffon; Giorgio Chiellini (Federico Balzaretti 21.); Leonardo Bonucci; Andrea Barzagli; Ignazio Abate; Daniele De Rossi; Andrea Pirlo; Ricardo Montolivo (Thiago Motta 56.); Claudio Marchisio; Mario Balotelli; Antonio Cassano (Antonio Di Natale 45.)

Sędzia: Petro ProencaPortugalczyk nie uratował Włochów przed swoimi oprawcami.