NonNews:Koniec Pucharu Świata w biegach narciarskich!: Różnice pomiędzy wersjami

M (drugie „źródło” zbędne)
M (dodano {{NonNews data}})

(Nie pokazano 7 wersji utworzonych przez 6 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
'''18 marca 2012'''

'''Uff... Zakończył się czteromiesięczny, morderczy Puchar Świata w biegach narciarskich. Niestety po raz pierwszy od czterech lat [[Justyna Kowalczyk|Justyna]] nie zdobyła Kryształowej Kuli. Na pocieszenie jednak zdobyła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Pewnie chcecie wiedzieć, która biegaczka zdobyła Kryształową Kulę? Zdobyła ją Norweżka [[Marit Bjørgen]] – wyłącznie dzięki braniu [[Symbicort]]u.'''
'''Uff... Zakończył się czteromiesięczny, morderczy Puchar Świata w biegach narciarskich. Niestety po raz pierwszy od czterech lat [[Justyna Kowalczyk|Justyna]] nie zdobyła Kryształowej Kuli (przez to, że cztery razy wywaliła się). Na pocieszenie jednak zdobyła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Pewnie chcecie wiedzieć, która biegaczka zdobyła Kryształową Kulę? Zdobyła ją Norweżka [[Marit Bjørgen]] – wyłącznie dzięki braniu [[Symbicort]]u.'''

Na trzecim miejscu uplasowała się też Norweżka, [[Therese Johaug]]. Należy zauważyć, że w ogólnej klasyfikacji w pierwszej dziesiątce uplasowało się aż pięć Norweżek! To świadczy o tym, że <del>są w wysokiej formie</del> w reprezentacji Norwegii jest epidemia astmy i muszą brać Symbicort. Klasyfikację sprintów wygrała Amerykanka [[Kikkan Randall|Kikkan <s>Skandal</s> Randall]]. Ale jej zwycięstwo nie jest do końca pełne, bo część tych biegów zarówno Marit, jak i Justyna po prostu olały.
Na trzecim miejscu uplasowała się też Norweżka, [[Therese Johaug]]. Należy zauważyć, że w ogólnej klasyfikacji w pierwszej dziesiątce uplasowało się aż pięć Norweżek! To świadczy o tym, że <del>są w wysokiej formie</del> w reprezentacji Norwegii jest epidemia astmy i muszą brać Symbicort. A inne Polki? Ehhh... Lepiej nie mówić. Agnieszka Szymańczak zdobyła 4 punkty, a Sylwia Jaśkowiec 2. Klasyfikację sprintów wygrała Amerykanka [[Kikkan Randall|Kikkan <s>Skandal</s> Randall]]. Ale jej zwycięstwo nie jest do końca pełne, bo część tych biegów zarówno Marit, jak i Justyna po prostu olały.

Zanim rozpoczęła się ceremonia wręczania kryształowych kul, panie musiały przebiec 10 kilometrów łyżwą. Wygrała Marit Bjørgen, a Justyna musiała się się zadowolić piątym miejscem. W tym biegu w pierwszej dziesiątce było jeszcze więcej Norweżek, bo aż sześć, w tym takie mało znane jak Heidi Weng czy Ek Hagen! Czyli także te młode ładnie uczą się cwaniactwa od Bjørgen.
Zanim rozpoczęła się ceremonia wręczania kryształowych kul, panie musiały przebiec 10 kilometrów łyżwą. Wygrała Marit Bjørgen, a Justyna musiała się się zadowolić piątym miejscem. W tym biegu w pierwszej dziesiątce było jeszcze więcej Norweżek, bo aż sześć, w tym takie mało znane jak [[Heidi Weng]] czy [[Martine Ek Hagen]]! Czyli także te młode ładnie uczą się cwaniactwa od Bjørgen.

18 marca 2012

Zwyciężczyni tego sezonu – Marit Bjørgen.

Uff... Zakończył się czteromiesięczny, morderczy Puchar Świata w biegach narciarskich. Niestety po raz pierwszy od czterech lat Justyna nie zdobyła Kryształowej Kuli (przez to, że cztery razy wywaliła się). Na pocieszenie jednak zdobyła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Pewnie chcecie wiedzieć, która biegaczka zdobyła Kryształową Kulę? Zdobyła ją Norweżka Marit Bjørgen – wyłącznie dzięki braniu Symbicortu.

Na trzecim miejscu uplasowała się też Norweżka, Therese Johaug. Należy zauważyć, że w ogólnej klasyfikacji w pierwszej dziesiątce uplasowało się aż pięć Norweżek! To świadczy o tym, że są w wysokiej formie w reprezentacji Norwegii jest epidemia astmy i muszą brać Symbicort. A inne Polki? Ehhh... Lepiej nie mówić. Agnieszka Szymańczak zdobyła 4 punkty, a Sylwia Jaśkowiec 2. Klasyfikację sprintów wygrała Amerykanka Kikkan Skandal Randall. Ale jej zwycięstwo nie jest do końca pełne, bo część tych biegów zarówno Marit, jak i Justyna po prostu olały.

Zanim rozpoczęła się ceremonia wręczania kryształowych kul, panie musiały przebiec 10 kilometrów łyżwą. Wygrała Marit Bjørgen, a Justyna musiała się się zadowolić piątym miejscem. W tym biegu w pierwszej dziesiątce było jeszcze więcej Norweżek, bo aż sześć, w tym takie mało znane jak Heidi Weng czy Martine Ek Hagen! Czyli także te młode ładnie uczą się cwaniactwa od Bjørgen.

Cquote2.svg

Jestem szczęśliwa, że zdobyłam tą kulę, ale jestem także wykończona ciągłą czteromiesięczną walką z Kowalczyk. Teraz sobie odpocznę.
Cquote2.svg

— Reakcja Bjørgen po zdobyciu Kryształowej Kuli

Cquote2.svg

To mój najlepszy sezon w moim życiu. Pierwszy sezon, w którym mogłam rywalizować z Bjørgen. A za dwa dni jadę do Warszawy na operację kolana. Jest już ono tak opuchnięte, że nie można zwlekać z operacją. A gdy w Polsce będzie lato, pojadę z moim trenerem do Nowej Zelandii. I tam będziemy szlifować formę na przyszły sezon i Mistrzostwa Świata.
Cquote2.svg

— Kowalczyk po zdobyciu 2. miejsca

Cquote2.svg

Jestem przeszczęśliwa, że zdobyłam małą Kryształową Kulę za sprinty. To jest dla mnie ogromny zaszczyt.
Cquote2.svg

— Kikkan Randall po zdobyciu małej kuli za sprinty

Cquote2.svg

Fajnie się stało, że na końcu sezonu wyprzedziłam Randall. W przyszłym sezonie chcę być na podium. Na szczęście Bjørgen jest moją przyjaciółką, więc pożyczy mi trochę Symbicortu. Też jestem chora na astmę.
Cquote2.svg

— Charlotte Kalla po zdobyciu 4. miejsca w ogólnej klasyfikacji

Cquote2.svg

Jestem bardzo zadowolona, że byłam na najniższym stopniu podium. Mam nadzieję, że za kilka lat godnie zastąpię Bjørgen i zdobędę Kryształową Kulę.