NonNews:Koniec Pucharu Świata w biegach narciarskich!

Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

18 marca 2012

Zwyciężczyni tego sezonu – Marit Bjørgen.

Uff... Zakończył się czteromiesięczny, morderczy Puchar Świata w biegach narciarskich. Niestety po raz pierwszy od czterech lat Justyna nie zdobyła Kryształowej Kuli (przez to, że cztery razy wywaliła się). Na pocieszenie jednak zdobyła 2. miejsce w klasyfikacji generalnej. Pewnie chcecie wiedzieć, która biegaczka zdobyła Kryształową Kulę? Zdobyła ją Norweżka Marit Bjørgen – wyłącznie dzięki braniu Symbicortu.

Na trzecim miejscu uplasowała się też Norweżka, Therese Johaug. Należy zauważyć, że w ogólnej klasyfikacji w pierwszej dziesiątce uplasowało się aż pięć Norweżek! To świadczy o tym, że są w wysokiej formie w reprezentacji Norwegii jest epidemia astmy i muszą brać Symbicort. A inne Polki? Ehhh... Lepiej nie mówić. Agnieszka Szymańczak zdobyła 4 punkty, a Sylwia Jaśkowiec 2. Klasyfikację sprintów wygrała Amerykanka Kikkan Skandal Randall. Ale jej zwycięstwo nie jest do końca pełne, bo część tych biegów zarówno Marit, jak i Justyna po prostu olały.

Zanim rozpoczęła się ceremonia wręczania kryształowych kul, panie musiały przebiec 10 kilometrów łyżwą. Wygrała Marit Bjørgen, a Justyna musiała się się zadowolić piątym miejscem. W tym biegu w pierwszej dziesiątce było jeszcze więcej Norweżek, bo aż sześć, w tym takie mało znane jak Heidi Weng czy Martine Ek Hagen! Czyli także te młode ładnie uczą się cwaniactwa od Bjørgen.

Oto komentarze najlepszych biegaczek po skończonym sezonie:Cquote2.svg

Jestem szczęśliwa, że zdobyłam tą kulę, ale jestem także wykończona ciągłą czteromiesięczną walką z Kowalczyk. Teraz sobie odpocznę.
Cquote2.svg

— Reakcja Bjørgen po zdobyciu Kryształowej KuliCquote2.svg

To mój najlepszy sezon w moim życiu. Pierwszy sezon, w którym mogłam rywalizować z Bjørgen. A za dwa dni jadę do Warszawy na operację kolana. Jest już ono tak opuchnięte, że nie można zwlekać z operacją. A gdy w Polsce będzie lato, pojadę z moim trenerem do Nowej Zelandii. I tam będziemy szlifować formę na przyszły sezon i Mistrzostwa Świata.
Cquote2.svg

— Kowalczyk po zdobyciu 2. miejscaCquote2.svg

Jestem przeszczęśliwa, że zdobyłam małą Kryształową Kulę za sprinty. To jest dla mnie ogromny zaszczyt.
Cquote2.svg

— Kikkan Randall po zdobyciu małej kuli za sprintyCquote2.svg

Fajnie się stało, że na końcu sezonu wyprzedziłam Randall. W przyszłym sezonie chcę być na podium. Na szczęście Bjørgen jest moją przyjaciółką, więc pożyczy mi trochę Symbicortu. Też jestem chora na astmę.
Cquote2.svg

— Charlotte Kalla po zdobyciu 4. miejsca w ogólnej klasyfikacjiCquote2.svg

Jestem bardzo zadowolona, że byłam na najniższym stopniu podium. Mam nadzieję, że za kilka lat godnie zastąpię Bjørgen i zdobędę Kryształową Kulę.
Cquote2.svg

— Therese Johaug po zdobyciu 3. miejsca

A oto szybka sonda przygotowana przez OBOP, w związku z zakończeniem tego sezonu:

Źródło[edytuj • edytuj kod]